Nikdy nemusíme ztrácet naději, protože nikdy nemůžeme být nazvratně zničení.

Prosinec 2015

2015 končí, 2016 začíná

31. prosince 2015 v 19:12 | Kačka |  Diary
Nakonec jsem se rozhodla napsat taktéž ohlédnutí za uplynulým rokem. Psalo to docela dost blogerů, nenutím to nikoho číst, chtěla bych ovšem poprosti, jestli nestojíte o čtení mého roku, přečtěte si alespoň konec tohoto článku :) Spíše sama si chci připomenout ty momenty :)
Tenhle rok přinesl něco dobrého, za což sjem ráda, ale i špatného, což k tomu patří. Ale také řekla bych hodně změn :)
Leden - Myslím, že nemám moc co dodat k tomuto měsíci, byla jsem nemocná už od Silvestra a potom doháněla školu, úspěšně jsem dokončila první pololetí deváté třídy. A co se známek týkalo poté, bylo mi to už jedno :)
Únor - Utápěla jsem se v myšlenkách co se kluků týkalo už ani nevím přesně nad kterým ale napsala jsem nespočet článků, které se týkali lásky a utrpení. Čekalo mě rozhodnutí kam poslat přihlášky na střední. Konečně byl nějaký sníh a já si jej užívala s děckama venku, což vedlo k další mé nemoci.
V době leden/únor jsem se hodně sblížila se spolužákem a byli jsme nejlepší kamarádi :D Nakonec jsme byli parta takových čtyř pošuků :))
Březen - Kamarádka oslavila 15 narozeniny, potom slavil děda 70, takže jsme měli velkou oslavu. Začala jsem se bát přijímaček, na které jsem se připravovala. Byla jsem rozhodnutá kam půjdu, stačilo se tam pouze dostat.. No a především jsem začala být nervózní z výtvarky, do které jsem chodila, prtoože jsem do května musela dodělat absoluvenstskou práci.

Dnešní středa

30. prosince 2015 v 21:47 | Kačka |  Diary
Ahojte, dneska jsem tu trošku později :) Původně jsem chtěla dát jiný článek, ale nestihla jsem jej nafotit, takže nic :D heh ano místo focení jsem koukala na hokej a jedla zmražené jahody ♥♥
Dopoledne jsem si poněkud přispala, nechtělo se mi vstávat, jelikož jsem šla spát ve tři ráno, prostě jsem nemohla usnout. nesnáším myšlenky :D a tak jsem vstávala až v 11 a to mě z postele vytáhl film. Na nově dávali Flashdance, bože zbožňuji ten film, byla jsem i v divadle a to je naprostá úžasná věc :O ♥ Vážně to divadlo stálo za to a ten film.. Nemám k tomu slov.
Koukala jsem teda až do jedné na film, potom to táta přepl na hokej a já místo focení dnešnáho článku vzala jahody a šla jsem se koukat taky :D No jako, mistrovství dvacítek, heh, docela pěkní kluci :D
No a potom se naši rozhodli jít do hospody, prý na první a poslední točený pivo v tomhle roce, heh no jasně jen jedno nebylo. No šli naši a ségra s přítelem, takže jsem tam v podstatě křenila a pila kofolu, kterou jsem si mohla nalít i doma a něco dělat ne zase je fajn, že jsem na chvíli vypadla :)
No a tak jsem prostě dostala ke článku až teď a dneska spát asi taky nebudu, maminka to trošku přepískla :D heh, patří jí to! :D já jí to říkala.. Ozvu se vám zítra, doufám že někdy brzy :) a ano, ten nadpis je moc pěknej, nevím jak tyhle rádoby články, v podstatě o ničem, nazvat :)
paper towns, john green, and book image fruit, food, and healthy image nike, fashion, and girl image

Drawing_1 [Progress]

29. prosince 2015 v 16:49 | Kačka |  Drawing
Ahojte, nevěděla jsem co vám mám dneska dát, přijela jsem teď z Brna a včera jsem začala malovat obrázek. Kamarádka si všimla, že prý pěkně maluju ne, mě se to nelíbí, ale tak.. a chtěla ode mne namalovat vlka. Říkala jsem, že nic neslibuji, ale o něco se pokusím. No a tak jsem se včera pustila do malování :) Rozhodla jsem se jí to namalovat do konce roku, ale asi to nestihnu :D
Nevěděla jsem jakýho vlka namalovat a pak mě úplně dostal jeden obrázek, až jsem ho malovat nechtěla, protože oproti originálu bude vypadat děsně. Ale tak, rozhodla jsem se. A potom ještě jednoho, normálního :))
No tak tohle jsou originály které budu malovat. A ten barevný mě naprosto dostal. To je dokonalý :O ♥♥♥ No a ten jsem začala malovat, už teď vím, že bude příšerný, ale tak domaluji ho a uvidím :) Zatím je rozpracovaný, jen ten měsíc a doufám, že to do konce roku stihnu :) A tady už teda moje fotka :)

Moje oblíbené ... [činnosti]

28. prosince 2015 v 17:52 | Kačka |  Everything
Moc částí nebo dílů do této série mě už nenapadá, takže jestli něco opravdu chcete nebo vás zajímá, určitě napište, budu jen ráda :) No pro dnešek jsem vymyslela Moje oblíbené činnosti :) Tak snad se bude líbit :)
Dopoledne už jsem ze zoufalosti sedla ke škole, zaprvé mám toho hodně a zadruhé jsem se nudila. No potom jsem šla stejně ven a k babičce, zítra jedu do Brna, tak nevím, kdy se ozvu :)) A teď článek :)
1. Kreslení
Určitě jedna z mých nejoblíbenějších jako všechny co tu napíšu :D Do výtvarky už teda nechodím, ale doma si občas na odreagování něco namaluju. Nedávno viděl moje "rvorby" spolužák a od té doby chce, abych mu něco namalovala :D Tss, to víte, že jo :D
No, moje ještě loňská povinnost se nakonec stala oblibou :)
2. Hudba
Hudba celkově, hra na něco, zpěv ano počítám zpěv do hudby a zpávat neumm ale pššt Je tot akový odreagování opět Nebo už jen poslouchat hudbu, ale to už asi není činnost :D
Celkově se opět moje povinnost stala oblibou, dřív jsem byla nucena, teď už jen čistě ze zájmu :)
3. Psaní
Jednoznačně mozi moje činnosti patří psaní. Ať už čehokoli.
Psaní blogu, slohovek nebo jen smyšlených příběhů a fanfiction kterou nikdo nečte a číst nebude
Moje "tvorba" poněkud postoupila :D Od psaní na papír, přes nějaké ty blogy a dokonce wattpad..
No určitě je to jedna z věcí, která mě hodně baví a pokud mám nápady, je tot o nejlepší ♥
4. Sport
Nazvala jsem to tak nějak všeobecně, ale rozhodně ne sport celkově. Jen něco a jen někdy :D
Já nevím, docela často si při tom vyčistím hlavu, takže se to stalo takovou moji oblibou. Mezi které patří především kolo, i když jen přes léto.
Určitě běh, i když musím si jít zaběhat z vlastní vůle, jinak to nejde :D
Potom taky především fotbal, který mám hodně ráda, ale je mi docela líto, že už teď nestíhám a hrát prozatím nebudu.
No a v neposlední řadě se do toho přidal i volejbal, do kterého jak jsem vám psala, jsem začala chodit na gymplu :)
5. Čtení
Moje určitě největší a nejoblíbenější alespoň jedna z nich :D oblibou je čtení. Byla jsem do toho zažraná asi v 5. třídě, byla jsem schopná přečíst cokoliv, ale pak do toho přišlo spousta věcí a já tak nějak na knížky přestala mít čas.
Teď, jelikož mám ráno čas pokud se teda neučím jsem se k tomu tak nějak vrátila a opět to pčipisuji k jedné z nejoblíbenějších věcí a jsem schopná číst dlouho a cokoliv :) teda skoro cokoliv :D

Recenze_11 - vánoční pohádky [2015]

27. prosince 2015 v 19:13 | Kačka |  Recenze
Ahojte, tak jako loni jsem se rozhodla napsat recenzi na vánoční pohádky :) Teď jem dokoukala poslední, vlastně první, protože jsme v té době večeřeli :)
Letos nesjou ty pěkný "úvodky" jako loni :( nebo jsem je alespoň nenašla..
1. Korunní princ
No jak jsem psala, viděla jsem tu pohádku až teď, protože jsme večeřeli..
Musím říct, že tahle pohádka se mi líbila z těch tří nejvíce. Zasmála jsem se u ní a už od první chvilky bylo poznat, že bude mít nějaký příběh a smysl. Vážně se mi líbila nejvíce ♥ :)
2. Svatojánský věneček
No tahle pohádka se mi líbila nejméně, nevím proč i loni se mi druhá líbila nejméně :D Nevím, přišla mi taková zvláštní, nějak nevyřešená. Ale i tak v sobě měla něco. Každý má jiný vkus a záleží jen na pohledu člověka :)
3. Johančino tajemství
Tahle pohádka byla točená napůl se slováky. Docela se mi líbila, jen mi přišel trošku nedořešený konec. Taťka říkal, že se mu nelíbila a byla nejhorší. To mi tak nepřijde :) Opravdu se mi líbila a něco v sobě měla, něco co se mi vážně líbilo, poupravila bych konec a byla by dokonalá ♥ :)

Určitě mi napište, jaká pohádka se nejvíce líbila vám :) A jestli jste se vůbec dívali :) Jedu po večerech film za filmem, takže jestli máte nějaký zajímavý nebo jen nejoblíbenější, napište mi jej do komentářů :))

Proč bych (ne)chodila s klukem?

26. prosince 2015 v 15:04 | Kačka |  Thoughts
Ahojte :) Holky nebojte, jak jsem slíbila, pouze pozitivní články, hodila jsem to všechno za hlavu alespoň na dobu než jej znovu uvidím :D nebudu to řešit, jelikož tohle nemá cenu :) I tak jsem se rozhodla napsat tenhle článek, proč bych (ne)chodila s klukem, chci to pojmout tak nějak celkově :)
Proč bych nechodila?
  • pořád si stojím za tím, že na to mám času dost
  • nebýt ze stejné školy, neměli bychom na sebe čas ovšem když se chce, najde se čas vždy že?
  • chtěla bych jej prvně poznat, znát, ale nikdy bych nechodila s kamarádem docela si protiřečím že? ale to je normální
Tohle bych mohla vysvětlit.. Určitě každý pochopí, že chci chodit s někým koho znám a ne s někým na potkání. Jenže, když se s někým znáte delší dobu, je to kamarád. Šlo by ovšem o to, jestli by to bylo vzájemné, jestli ano, nebyl by problém chodit s kamarádem. Nesměl by to být ovšem spolužák, už jen z principu by to neklapalo..
  • na jednu stranu, budeš mít více času a nebudeš se muset vázat
  • a to nejduležitější nebudeš se uset trápit!
Proč bych chodila?
  • mohla bych mu říct cokoliv, s vědomím, že jej to opravdu zajímá
  • trávit s ním čas s doměním, že jej neotravuješ
  • blbnout jako malé děti s vědomím, že to dělá z lásky
  • pocit, že víte, že někomu na vás opravdu záleží
  • starší a přeci jenom kluk :D vás chce vždy ochránit a přitom ukázat všem, že jste jeho
Jojo, jsem prostě pro staršího kluka, jelikož, ne u všech to platí, ale kluci dospívají pomaleji, podle mne je to pravda, u většiny kluků, které znám to platí, takže jsem pro starší kluky, kteří jsou vyspělí a alespoň trochu ví co chtějí, jak se chovat a tak dále :)..
Hodněkrát jsem přemýšlela a neustále přemýšlím proč s někým chodit či nechodit, jestli to má smysl a jestli by to vydrželo, s kým bych mohla chodit, s kým bych o to opravdu stála a neustále otázky mi v hlavě běhají ohledně tohoto. Chci to hodit za hlavu, hodím to za hlavu a tohle řešit nebudu, přijde to samo a bude to stát za to! :)
love, couple, and stay image love, couple, and kiss image love, couple, and hair image File love, couple, and kiss image boyfriend, cute, and love image

Veselé Vánoce

25. prosince 2015 v 22:11 | Kačka |  Diary
Ahojte, včera jsem se neozvala, to myslím, že chápete, nechtěla jsemm o štědrém dnu sedět u počítače, jojo článek by zabral chvilinku, ale prostě jsem u toho nechtěla sedět :)
Dneska jsem tu taky až večer, jelikož jsme byli u babičky a zítra je u nás děda, takže mě ještě nějaký dáreček čeká i když vím jaký :)
Doufám, že jste všichni dostali to co jste si přáli a ještě něco na víc :) Já sjem nadmíru spokojená :) Dostala jsem úplně boží flašku na pití, pěknou peněženku, volejbalový míč a spoustu dalších, nebudu to tady ani vše vypisovat, protože toho bylo vážně spoustu :)
Nevím z čeho mám radost víc, jestli z dárků, které jsem dostala nebo naopak dala :) Jelikož u nás už nikdo mladší jak já není, na ježíška už si nehrajeme, víte jak :)) Ale pořád držíme nějaké ty tradice, takže to je naprosto tak , ajk jsem byla malá :3 :) Což je úžasné :)
Z letošních vánoc jsem naprosto nadšená a doufám, že si užiji ještě těch volných dní :) Také doufám, že jste si to užili a užijete stejně :)
Jojo, já vím, už se neustále opakuji, ale nenapadlo mě dnes co ještě napsat, zítra asi budu psát recenzi, an co to uvidíte, ale bude to tak, jako loni :D Což někteří tedy ví :) No asi si jdu pustit ještě nějaký film a zalést do postele :)
jojo přesně tuhle flašku jsem dostala a prostě, miluju ji ode dneška ♥♥ To kafe vedle je taky z kávovaru, který dostala mamka a totálka to zbožňuju ♥♥

Přání pro vás

23. prosince 2015 v 20:44 | Kačka |  Diary
"Maminko, kdy už přijde Ježíšek?" Rozezněl se pokojem hlas mé čtyřleté dcerky. Slabě se usměji hladíc si po vláskách. "Brzy zlatíčko, musíš ještě vydržet." Bezmocně přemýšlím, jak připravit ty nejhezčí Vánoce. Všichni nemají takové štěstí a nebydlí ve vytápěné vile s miliony na účtě. Pro ni bych ovšem udělala vše..
Čas neúprosně běží a my bychom si měli uvědomit co nám opravdu stojí za to. S kým strávíme čas, který už nebudeme moci vrátit zpět a na kom nám opravdu záleží. Nemůžeme si vybrat, kdo tu s námi za rok bude a nikdy nevíme, kdy je ta chvíle poslední. Proto bychom si měli vážit každé, jen co to jde. Člověk si to neuvědomí, říká si, takových ještě bude. Jenže být nemusí, není samozřejmostí, že se sejdeme, nikde to není zaručeno.
Užijte si svátky, Vánoce, Nový rok, važte si rodiny, příbuzných, kamarádů, kteří s vámi ten čas stráví, kteří s vámi budou oslavovat. Nesmutněte z dárků, které jste nedostali :)
Život a čas nám ukáže, jaké jsou priority a nad čím bychom měli opravdu uvažovat, čeho si vážit. Všichni se učíme celý život, každý dělá chyby, nikdy nebude nic přesně takové, jaké chceme, ale může to tomu být podobné :) Když zakopnete, vstaňte, smutný konec totiž není konec.
Život nám dává určité lekce a překážky, které musíme překonat, abychom došli k tomu co nám opravdu stojí za to, abychom byli odolní vůči světu, vůči nespravedlivým lidem. Abychom byli silní a mohli se postavit sami za sebe.
Přijde mi to jako klišé, psát co skoro každý, co říkají všichni. Nebudu vičnívat z davu, protože alespoň pro tentokrát vím, o čem mluvím. Budou to třetí Vánoce a nikdy to nepřestane bolet, jen se s tím naučíme žít. Vím o čem mluvím, a proto vám radím, a věřte že dobře, aby jste si vážili všech, kteří tu teď s vámi jsou :)
Přeji krásné Vánoce, pěkné prožití vánočních svátků, hodně štěstí, zdraví a pevné nervy do nového roku :)
stars, night, and sky image light, tree, and purple image flowers, dandelion, and sunset image sky, clouds, and pink image stars, sky, and night image
Ještě bych chtěla poděkovat holkám za komentáře, které mě neskutečně potěšili ♥ Takže děkuju :) a chtěla bych dodat, že příští článek bude už optimistický :)

Dopis 2 [Writing_6]

22. prosince 2015 v 21:37 | Kačka |  Writing
Slzy stékající mi po tvářích se nesnažím zastavit, snad jen vzlyky, které se derou na povrch. Sedím v autobuse a pozoruji kapky stékající po okně, přemýšlejíc zda se mnou počasí soucítí. Jedu domů a chtěla bych vrátit předešlý třicet minut zpět a raději zůstat ve sladké nevědomosti.
Chtěla jsem, přála jsem si aby mi alespoň jednou něco vyšlo, doufala jsem, věřila, že tak neznámá ti nebudu a já vím, že nejsem. Přála bych si, aby jsi tyhle dopisy někdy četl, aby jsi věděl jak to bolelo a stále ještě bolí.
Přeji si moc, být na chvíli šťastná? Vím, měli bychom si vážit toho co máme, neměli bychom požadovat víc, než je nám určeno. Ale ta trocha štěstí, která mi byla evidentně v tomto směru odepřena by mi navrácena být mohla ne? Jediné co bych teď chtěla, co potřebuji je obejmout. Obejmout tě a už nikdy nepustit. Místo toho přemýšlím zda je na tom místě ona.
Mluvit upřímnost není jednoduché, ale dozvídat se pravdu postupně, zabíjí. Pomalu a bolestně. Viděl jsi mne, já vím, že jsi se otáčel i přes ty slzy jsem se musela dívat a přesvědčit se, že je to pravda. A ty jsi se otočil, díval jsi se na mne! Co to bylo? Co jsi si v tu chvíli myslel? Co se děje? Proč, proč mi to tak neskutečně vadí, když vím, že by se to nikdy nestalo.
Naděje, to je to co mě opět drželo a nakonec opět zničilo. Naděje a ten tvůj prokletý úsměv, který jsem si zamilovala na první pohled. Pláči a nechci to zastavit, nemůžu. Pláči, přitom nemám proč, ale ono to bolí víš? Bolí vidět ji na místě, kde bych chtěla být já, bolí to a ani nevíš jak.
Nechtěla jsem, aby jsi tohle někdy četl, teď bych ti to nejraději vykřičela sama do tváře, aby jsi viděl co děláš. Přesto bych ti nakonec papíry s dopisy vyrvala z rukou a za svůj výstup se omluvila. Odešla bych se sklopenou hlavou někam do ústraní, čekajíc na autobus domů, kde bych konečně nechala průchod svým slzám. Slzy by stékaly po mých tvářích a já bych se je nesnažila zastavit, tak jako právě teď. Snad jen s výjimkou, že by jsi o nich nevěděl.
Sebrala bych totiž poslední hrdost a sílu, svoje city zadupala hluboko do svého srdce, usmála bych se a popřála ti hodně štěstí do tvého vztahu. Ne každý vždy totiž dostane to, po čem touží. V tomto případě jsem to znovu já.
girl, drawing, and sea image girl, hair, and fashion image moon, art, and drawing image grunge, night, and day image

Rovnou do postele

21. prosince 2015 v 20:42 | Kačka |  Diary
Jojo, až po napsání celého článku jsem si uvědomila, že nadpis může vyzním dvojsmyslně :D Ale tak co no, nebuďme perverzní..
Sice jsem psala, že mám už volno, ale slíbila jsem sestře pomoc, protože chodí na poštu a nevěřili by jste kolik toho před vánocemi je. Vstávala jsem v 6 a v 6 jsem se dostala domů.. Normálně jsem odpadla na gauči a spala do teď, mamka mě zbudila, hodila jsem sprchu a jdu do postele, normánlě jsem mrtvá..
To se nezdá, ale je to pěknej zátah. A vážně, kdyby jste viděli kolik chodí palíků a pohledů!! A to jsme relativně malý město i s vesnicemi okolo cca 15 000/20 000. Teď vážně strílím od oka, vlbec i nemůžu vzpomenout kolik máme obyvatel -_- :) Nechtěla bych vidět takovou poštu v Brně, nebo Praze, i když ta jich je zase víc že? Ale mnohem víc lidí.
No prostě, je to šílené. Zítra znovu, přivezli toho večer ještě víc než v sobotu. A ve středu jsem měla jít taky, ale na to už vážně kašlu :D To budu dopoledne pomáhat mamce doma, potom jedu za kamarádkou :) no a pak asi teda na hoďku, dvě za sestrou, to ještě uvidím :)
No jako vážně jsem unavená a ležím v posteli. Mám takový dojem, že brzo usnu. Udělám kolečko po blogách, který navštěvuji a halou spát, takže dobrou :)
No a jak jinak, že mi zase nejdou přidat obráy, bože mě to tak strašně štve.. Nevíte někdo proč?

Christmas outfits [VÁNOČNÍ EDICE]

20. prosince 2015 v 21:04 | Kačka |  Everything
Ahojte, dneska se ozívám poměrně pozdě. No nebyla jsem doma a pak jsem neměla čas se ozvat. Heh, každopádně máme za sebou teda čtvrtou a tím pádem i poslední adventní neděli. A do štědrého dne nás dělí jen 4 dny, opravdu neuvěřitelné :)
Strašně se letos těším, nevím čím to je, nevím proč, a i když jsou věci, které mi k té úplné dokonalosti budou chybět, spíše osoby, neskutečně moc se na ten den, na tu atmosféru těším ♥ akorát opravdu ten sníh k dokonalosti chybí
Nenapadalo mě nic moc na poslední vánoční edici a tak jsem se rozhodla pro vánoční outfity, které se mi líbí. Já osobně mám vánoce spojené převážně s červenou barvou, takže se taky nedivte, že většina obsahuje červenou barvu :)
Obyčejné a přesto krásně, myslím, že nemusíme vymýšlet nějaké složité obleky a kombinace na to, aby nám to slušelo :)
Miluju přes zimu teplé svetry, které letos moc nenosím, jelikož zase taková zima není.
Především si myslím, jako u všeho, že bychom se v tom měli cítit my samy pohodlně. Přeci jenom okouzlit bychom měli takové jaké jsme opravdu a nevystavovat se v něčem dostala jsem se tročku jinam než k outfitům :D
Prostě mít něco co se nám líbí a co nám padne :) Oblečení si musíš zalíbit n aprvní pohled v obchodě, potom už se ti líbit nebude. Heh, možná bych se toho občas mohla držet :)

Romantické filmy

19. prosince 2015 v 20:38 | Kačka |  Thoughts
Miluju a zároveň nesnáším romantické filmy. Miluju je z důvodu, že je to strašně pěkný, většinou to skončí šťastně a je to to ideální co so všichni tajně přejeme. Nesnáším je z dl)ůvodu, že to všechno je nereálné, to všechno pěkné, šťastné a ideální je nereálne a pro náš svět, pro naši dobu jednoduše nemyslitelné, nemožné..
Vždycky jsem je zbožňovala, hltala jak jen se dalo neříkám, že teď ne ale přeci jenom se něco změnilo. Dospěla jsem , možná ne úplně, al e i tak. Vyrostla jsem a pochopila určitě věci. Že život není pohádka a nejsou zde šťastné konce. Nikdy nebude nic ohledně vztahu tak, jak bychom si kdy přáli, tak jak nám to režiséři cpou. Jako malé naivní dítě jsem tomu věřila, šťastné konce, pohodička. Jako pubetákkterý stále ještě jsem jsem věřila jen na tu lásku, že může být skutečná, že se přeci jen někdo takový najde. Ale teď? Opravdu postupem času přicházím na to, že to není pravda, nestane se to a nemá smysl doufat. Jo někdo si může říct, že myslí pesimisticky a sama si tím pádem odepírám možnost to všechno prožít. Kdo ví co se všechno ještě stane, nikdo neví :)
Mimochodem, ten článek mě napadl čistě spontánně, jelikož jsem zrovna dokoukala film Super náhradník, kterej je, jak jinak, dokonalej ♥ A hraje v něm Channing Tatum ♥♥ Bože, ten herec je úžasnej :D
Ještě kdyby mi chtěl někdo poradit romantický film, nebudu se vůbec bránit :D Docela uvítám nějaký názor a film, na který bych mohla kouknout :)
¨love, rose, and couple image hug, love, and boy image love, boy, and girl image love, rose, and couple image

Začíná mi volno

18. prosince 2015 v 18:33 | Kačka |  Diary
Tak jsem se konečně dočkala, dneška mi oficiálně začínají vánpční prázdniny, jelikož pondělí a úterý máme ředitelské volno ♥ Proto upřímně lituju a soucítím s těmi, kteří musí jít ještě do školy :)
Dneska jsme se vůbec neučili, měli jsme třídnické hodiny a potom vánoční besídku celé školy :D Ano stálo to opravdu za to :) Když jsem přijela domů pustila jsem se do balení dárečků a uklizení si učení, kde jsem si nalepila lístečky co mám dělat a co budu potom psát, no, zrovna málo toho není :D
Každopádně jsem zjistila, že musím koupit ještě 2 dárky a zabalit je + ještě jeden, kterej mi nejde zabalit :D A v půlce mi došla červená mašlička :(
Letos jsou moje dárečky do červené barvy a více méně pouze praktické :D ale to snad nevadí, teda aspoň myslím. Příští rok budu více kreativní, slibuji :D
Už jsem neskutečně ráda, že mám volno, jelikož už toho bylo vážně hodně. Stihla jsem si i uklidit a kouknout při tom na film Milý Johne, je to boží film :3 ♥ Teď se ještě chystám jít udělat těsto na perníčky, vždycky je to první co máme hotové, letos téměř poslední :D A v pondělí je budu zdobit :) doufám, že mi to vyjde :D
Co vy? Jak jste na tom? Máte všechny dárky? Nebo je sháníte na poslední chvíli? Jdete do školy nebo jste už taky doma? :)
Letos mám kupodivu docela vánoční náladu a strašně se těším ♥:D
disney, disneyland, and winter image nails, christmas, and red image christmas image christmas, Cookies, and food image

Vánoční tag

17. prosince 2015 v 20:42 | Kačka |  Tagy a challenges
Ahojte, dneska jsem nějak neměla pořádnou náladu něco sepsat. Doma jsem byla sama, naši jeli do Brna, tak jsem se pustila do balení některých dárků :) Zítra jdu do školy naposledy :D A máme takovej ten pohodovej den :) Už se konečně těším na volno, ale to se vám ozvu zítra až budu doma :)
Tenhle tag je tak nějak smíchaný z více vánočních :) Takže to není jen nějaký typický, jsou to otázky které mě zaujaly, no chápete mě :) A myslím, že se do toho můžu pustit :)
1. Myslíš, že budou letos bílé Vánoce?
Moc bych si to přála, ale jak říká předpověď, a jak se taky myslím, podle mě nebudou.
2. Začínáš s dárky včas, nabo je necháváš na poslední chvíli?
Většinou začínám včas, ale i tak nakonec nestíhám. Většinou mám nakoupeno, ale musím je zabalit a to už nestíhám.
3. Máte nějaké vánoční tradice?
Stromeček zdobíme na Štědrý den ráno, večer pouštíme lodičky a prskavky, rozkrajujeme jablíčo. A tedy jestli se to dá brát jako tradice, trháme Barborku :)
4. Otvíráš své dárky večer nebo ráno, v kolik?
Od malička vždy večer po věčeři a již zmíněných tradicích, většinou nám to vychází kolem 8 hodiny, tak nějak :)
5. Co jíš během Štědrého dne?
Heh, většinou se snažím držet půst, ale nikdy mi to nevyjde :) Mamka vaří dopoledne čočkvou polévku, takže tu si dávám kolem poledne, jinak občas uždíbnu cukroví, ale hodně přes den jím oříšku s mandlemi, vždycky si nemícháme misku :D Jinak až večeři.
6. Máš ráda vínoční trhy?
Mám, doslova je miluji. Byla jsem několikrát ve Vídni, letos jsem chtěla a měla jet do Paříže, no asi pochopíte proč jsem nejela. Naše taky zbožňuji, ale občas mi vadí ty masa lidí, které jsou všude, jsou to potom spíše tlačenice než procházka po trzích :( :)
7. Máš adventní kalendář?
Ano mám :D Dostala jsem jej k svátku a mám jej na nástěnce :) Občas jsem, ale spožděná a jeden den jím dvě okýnka :D
8. Co děláš o vánočních prázdninách?
Mám ráda procházky a bruslení, samozřejmě trávím čas s přáteli, rodinou a především odpočívám, o tom všem to také je ne? :)
9. Jaká je tvá oblíbená barva?
Pro mě k vánocům patří jednoznačně červená :) Potom zelená, zlatá a stříbrná, ještě s modrou :)
10. Jaká je tvá oblíbená vánoční vůně?
Jednoznačně skořice, pomeranče a jehličí. Taky vanilka a to typické pro cukroví :)
Pro dnešek bych tenhle tag ukončila :) Ještě si chci nachystat nějaké věci na zítra a konečně vstávám naposledy pozdě, tak se chci i vyspat, jsem docela utahaná :) Takže se mějte pěkně :3 :)
fashion, sweater, and christmas image snow, winter, and cold image christmas, food, and chocolate image


To se mi zase povedlo..

16. prosince 2015 v 7:00 | Kačka |  Diary
To se mi zas něco jednou povedlo. Včera jsem se učila dlouho a šla spát pozdě, no jaksi jsem ráno zaspala a vstávala 5:40 s tím, že mi autobus jede za pět minut. Ne to jsem vážně neměla šanci stihnout. Pro jistotu jsem to ani nezkoušela.
A jelikož mi další bus jede až 7:50 :D Jsem teď doma, dělala jsem ještě něco do školy, co jsem měla v plánu ráno ve škole a dělala jsem věci co jsem si potřebovala udělat. Zabalit nějaký dárky, napsat články na blog :D Jo, já něc stihla napsat :3 A takové věci, každopádně mám ještě hodinu, takže se do něčeho ještě pustím, spát už se mi nechtělo, neusla jsem.
Ani nevím, co do totohle článku pořádně napsat :D
Mám ráda zimu, kdyby byl ovšem sníh. Nejvíc mi ale na tomhle období vadí ta brzká tma. Sedím v kuchyni u stolu už asi hodinu a venku pořád stejná tma, která bude trvat ještě tak hodinu. Tohle mi opravdu leze krkem, jdu ráno, tma, jdu domů, zase tma..
Od včera mám něco s krkem, ani nevím co, ani z čeho, ale nemůžu ho pořádně otočit takže super, zase jsem se vyznamenala. Uvidím jestli mi to poleví :D Je to docela na prd. Za tu dobu co sedím v kuchyni jsem stihla vypít 2 čaje, jsem trochu nachlazená, tak snad z toho nebude něco víc, zase, že jo, známe svoje lidi :D Spš si teď ještě uvařím kafe, který moc nepiju, protože jsem taková rozespalá. Prostě mám i tak málo spánku :D
Nic, jdu ještě něco udělat do školy, ať se mi ty dvě hodiny aspoň nějak hodí :D A půjdu se dochystat a pak na bus :) Možná se odpoledne ještě ozvu s nějakým článkem, ale moc nevím :)
christmas, milk, and Cookies image hair, blonde, and hairstyle image study and studyspo image

Hokej

15. prosince 2015 v 21:53 | Kačka |  Diary
Heh, no dneska jsem domů přijela až teď, teda vlastně ve 4, ale hned na to jsem odjela pryč :) Super co? Vstávám v 5 a to se musím jít ještě učit :D Netuším jak to zmáknu, ale budu muset.
Musím říct, že mám docela ráda hokej, hh, no jako na zápas v televizy se podívám, na stadiónu už jsem taky byla, ale nějaký extra zapálený fanoušek nejsem :D Tým zmiňovat nebudu, ještě se tu rozproudí hádka nic takového se tu nestane, ale i tak :) No a tatínek v práci dostal dva lístky, tak jsme dneska jeli na hokej ♥
Musím říct, že i kdybych hokej nezbožňovala, dostává mě ta atmosféra, kolik lidí dokáže najednou být pohromadě a v podstatě milovat to stejné a dát za to cokoliv. No kdo byl někdy na hokeji ví o čem mluvím, tohle přesně popsat nejde, ale je to úžasný ♥
Dneska mě ještě dostalo, když se mě taťka zastal to byla spíš taková samozřejmost se strejdem to už bylo k překvapení před nějakým chlapem co dal do mě začal mít řeči. Strejda je hodnej, ale nikdy to nijak moc nedává najevo a tohle mě vážně překvapilo :) ♥
Až teda na to, že jsem šíleně unavená, musím dělat školu a vstávám brzo to byl docela pohodovej den :) Dokonce nám odložili nějaký písemky až po vánocích, sice bych to už na jednu stranu měla ráda z asebou, na tu druhou jsem ráda, že mám čas se na to pořádně podívat. Ale! Známe svoje lidi, takže na to budu koukat poslední večer před písemkou.
No nic, valím se učit a hupky do postýlky ♥ neskutečně se těším takže se mějte a doubrou ♥ :)

Before I die_12

14. prosince 2015 v 20:41 | Kačka |  Before I die
Tento týden se z té školy asi zblázním, učím se od té doby co jsem doma. Děs a běs, nezmůžu se na lepší článek jak toto :( :)


Vánoční filmy, písničky [VÁNOČNÍ EDICE]

13. prosince 2015 v 16:15 | Kačka |  Everything
Neuvěřitelně rychle ten čas letí, máme už třetí adventní neděli. Opět jsem článek nestihla dát v jedenáct, natož nějak dopoledne, po včerejším plese jsem si prostě pospala :) nevím jestli nakonec článek z plesu bude, ještě uvidím a doteď sedím u školy. Dneska tady mám teda vánoční filmy a písničky, které alespoň pro mě znamenají vánoce a mám to s tím spojené :))
FILMY
1. Sám doma
Jednoznačně! Myslím, že každý má tenhle film rád a o vánocích si jej pustí :) Víc nic k tomu nemám co dodat :)
2. Veselé vánoce přejí chobotnice
Tohle je pro mě taková klasika, kterou sleduji každý rok při zdobení stromečku :)
3. Láska nebeská
Kdo má rád romantické fimy s nějakou tou vánoční atmodférou musí tohle jednoznačně vidět :)
4. Grinch
Jako malá jsem se té zelené potvory bála, postupem času jsem jej z filmu milovala nejvíc :D
5. Anděl Páně
Nevím co k tomuto filmu dodat :) Milovala jsem jej od první chvíle a nikdy jím nepohrdnu, nejvíce z tho miluju tu písničku ♥
6. KLASIKA VŠECH KLASIK :)
Jako šestý bod zahrnu zbytek filmů, klasických, které jsou nedavše nejlepší, nejhezčí a nejznámnější a tím pádem je ani nemusím pomale zmiňovat :)
Popelka, O 12 měsíčkách, Nastěnka, Byl jednou jeden král, Pelíšky, Princové jsou na draka, Princezna se zlatou hvězdou na čele, Vánoční panenka, Láska rohatá, Láska na vlásku, Princezna a písař, Tři bratři.. a mnoho, mnoho dlaších :)

PÍSNIČKY
John Lennon - So this is Christmas

Václav Neckář - Půlnoční

Mariah Carey - All i want for Christmas

Těšíme se na Ježíška

A v neposlední řadě nová písnička Johny Machette a Teri Blitzen- Vánoční

Crying night again

12. prosince 2015 v 13:29 | Kačka |  Thoughts
Doufala jsem, že z těchto bezesných a probrečených nocí už jsem vyrostla. Evidentně jsem stále ta malá naivní holčička, toužící jen po tom jednom, co jí nikdy nebude dopřáno alespoň ne prozatím. Toužící po lásce.
Každý večer ulehám do postele s myšlenkami na něj. S myšlenkami, které se týkají všeho jen ne, toho, čeho by měli. S myšlenkami, které jsou někde daleko a jsou nereálné. Každý večer usínám s jediným přáním, s jedinou myšlenkou. Mít přítele. Mít přítele, který by mne objal a usínali bychom spolu, mít přítele, který by tu byl pro mě, mít jeho.
Povedlo se mi vzdát zlozvyku probrečených nocí, které jsem nezamhouřila oko. Povedlo se mi to odehnat s odchodem jeho, vlastně, tenkrát jsem na tom nebyla tak špatně, pár nocí, které jsem nemohla usnout. S postupem času jsem doufala, že jsem se toho zbavila, stejně tak jako mé naivity a dětského chování, že jsem vyspěla.
Evidentně jsem se mýlila. S příchodem tebe se bezesné, probrečené noci opět vrací a moje naivita jakbysmet. Docela zoufalé, myslet si, že si vás všimne, že by na vás mohl promluvit. Vítej zpět, moje naivní a důvěřivé já!
Stavění hradeb kolem mého srdce, naivity a kolem mne bylo zbytečné. Stačilo týden, týden a já vše pustila, zbortila základy a vrátila se zpět na začátek, kde jsem bezhlavně věřila všemu a všem, kde jsem byla malé dítě, které se tak i chovalo a kde jsem byla neuvěřitelně naiví a neustále si něco namlouvala.
Chtěla bych umět vrátit čas, chtěla bych umět změnit sebe, svoje chování, svoje pocity. Chtěla bych vše vrátit do dětských let, kde jsem na všechny tyto věci měla nárok, kde mě nikdo nesoudil za to, jaká jsem byla, jak jsem se chovala, že jsem se chovala jako dítě, já totiž byla dítě!
Chci vše uzavřít do sebe a nedát najevo nic. Chci mávnout kouzelným proutkem a všechny city k tobě vymazat.
(bože, měla jsem najitých tolik pěkných obrázků, hádejte co? Zase mi nejsou přidávat -_-)

Láska, přátelství

11. prosince 2015 v 19:30 | Kačka |  Thoughts
Láska je horší jak angína. Nikdo správně nedokáže definovat, co je to láska a jak přesně se projevuje. Každý tvrdí, že až přijde ten pravý poznáme to. Až přijde ta pravá chvíle, budeme vědět, že je to ona.
Láska může zemřít na pravdu, přátelství na lež. Tak jako je tenký led mezi láskou a nenávistí, je i docela tenký led mezi láskou a přátelstvím. Ano uznávám, většinu přátelství chceme udržet jen kvůli tomu druhému, nechceme zničit něco co je nám drahé. Pokud je to z jedé strany, což většinou je.
Nenechám si vzít kamaráda jen kvůli tomu, že se kluci chovají jak malý děcka. Vyřešit to ignorací taky není dospělý přístup, ale pomáhá. Někdy se uvědomujeme co pro nás daná osoba znamená, ať chceme nebo ne. Přátele si nevybíráme, jsou jako ostatní lidé, přijdou do našeho života, ovšem zůstanou v něm napořád.
Někdy nám ke štěstí stačí objetí nejlepšího přítele, kterému můžeme důvěřovat. Vyplakání se na rameni někoho, u koho víme, že to taky zůstane. Smát se s někým, kdo nám vykouzlí úsměv i v době, kdy mám v očích slzy. Zažijeme s ním nejlepší zážitky, které si budeme pamatovat dlouho a navzájem se podpoříme v nejhorších situacích. Když si napíšeme, budeme přesně vědět, co ten člověk potřebuje, budeme vědět kde je problém a jak nejlépe pomoci.
Někdy je lepší kamarádství jak láska. Jindy je přítomnost přítele v tom jiném smyslu lepší. Záleží na situaci, jde ovšem o to, že tu pro nás vždy někdo je a my jsme tu pro něj :)
love imagethe 1975, matt healy, and guitar image love, couple, and boy image love, couple, and vintage image