Nikdy nemusíme ztrácet naději, protože nikdy nemůžeme být nazvratně zničení.

Únor 2016

Knížní výzva [únor]

29. února 2016 v 18:50 | Kačka |  Knížní výzva
Vypadá to se mnou bledě. Mám za sebou druhý měsíc, sic ze dvanácti, ale já za tu dobu stihla přečíst pouze dvě knížky. A to jednu v lednu a druhou v únoru. Nechtěla jsem si to nějak připouštět, ale vážně mi přijde, že nestíhám, nemám čas a na věci se nedovedu soustředit. Což mě neskutečně moc mrzí.
A co jsem tedy přečetla tento měsíc?
Knížku s názvem Zůstaň se mnou od Gayle Formanové, myslím, že většina z vás ji bude znát, už jen díky filmovému zpracování. Ráda bych si pořídila druhý díl, protože jsem zvědavá jak to skončí.
Opět se kniha od filmu liší a nevím z čeho jsem nadšená víc, asi z filmu. Už jen z důvodu, že jsem jej viděla dřív než četla knihu. Nikdy v těchto případech nevím co dělat dříve, zdali číst knihu nebo se podívat na film.
Kniha se mi ovšem strašně moc líbila a bude patřit mezi moje oblíbené. Myslím, že jsem knihu, kterou bych neměla ráda nenašla, už jen z důvodu, že knihy které mne nezaujmou při prvních kapitolách nedočtu :D
Kniha je původně psaná anglicky, takže to není "originál". Což když jsme u toho Já sáhla po české verzi, četl jste někdo anglickou?
Má cenu popisovat obsah knihy? Myslím, že ne, spoiler dělat nebudu.
Máte ovšem moje vřelé doporučení, kdo tuto knihu ještě nečetl, za mne určitě ano. Kdo má rád romantické, zamilované knihy, stoprocentně to bude správná volba :) Mimo to obal knihy je naprosto úžasný. (Docela mi teda vadí, že většina lidí tak napodobuje covery růůzných knih) Ale k tomuto příběhu je to naprostá pecka :)
No doufám, že do dalšího měsíce se polepším a knih bude více :))
book, coffee, and reading image book, coffee, and gold image

Co mě/nás čeká?

28. února 2016 v 18:41 | Kačka |  Diary
Možná mi to nebudete věřit, ale já včera chtěla napsat článek! :D Byla jsem na oslavě tety, která to slavila na chatě. Měla jsem sebou jen mobil, ale i tak jsem si řekla, že vám ten článek napíši. Jenže než já něco napíši a především zveřejním, několikrát to přepíši, musím si to promyslet a dělám při tom plno věcí. A tak se stalo, že se mi vybil mobil. A když jsem dojela domů (dneska asi ve dvě ráno) jsem rovnou odpadla.
Každopádně tohle bude článek o tom, co mě tento týden čeká a jaké by jste eventuelně mohly očekávat články :)
V pondělí (čili zítra) jedu s mamkou do Brna nakupovat, mamka si vzala volno a tak jsme se rozhodly, že pojedeme (no uvidím jak to s ní přežiji, má divnou náladu a úplně jiný vkus než já :D) To nevím jestli bude článek z Brna nebo Knížní výzva, ale spíše ta :)
V úterý jedu do Brna s kamarádkou a taky se jdeme podívat na naši bývalou základku. Tak to nejspíš bude článek z Brna a možná bude spojený s tím pondělním (jo už jsem to vymyslela :D
Ve středu pojedu možná se sestrou do Jihlavy, musí asi na hodinku do školy. A pak jsme uvažovali, že by jsme šly do bazénu, tak uvidím :)
A čtvrtek a pátek a asi i sobota si vzal tát dovolenou a pojedeme lyžovat, abych na těch lyžích stála ještě dřív než někde na horách v Itálii :D To jsem uvažovala, že bych možná udělala nějaký sestřih videa nebo možná alespoň fotky :D
Taky jsem si dala předsevzetí, že od března začnu každý den běhat, po škole, vyčistit si hlavu. Chtěla jsem už od února, ale přeci jen, byla ještě moc zima a já nechtěla být nemocná :)
No, tak tohle je takový přehled toho, co můžete čekat tento týden, chtěla jsem dneska vydat ten článek, který jsem měla rozepsaný včera, ale nějak jsem neměla náladu na to jej dopsat :)
Mimochodem, jestli znáte někdo vážně dobrou příchuť bubble tea a ne mléčnou dejte mi prosím vědět :D Chci zkusit něco novýho :D
iphone, pink, and sunglasses image purple, flowers, and polaroid image dog, cute, and puppy image sunglasses, glasses, and hipster image

Optimista a happy day :)

26. února 2016 v 14:29 | Kačka |  Diary


Ahojte, lidi, jdeme slavit, já jsem se konečně dočkala pátku a pro mě tak vytoužených prázdnin :D ♥ Huráá, škola za mnou a přede mnou týden prázdnin.
Odpoledne, jak jsem vystoupila z autobusu u nás ve vesnici, jsem měla tak neskutečně boží náladu, šťastnou, optimistickou. A nic a nikdo mi ji nezkazí, protože, tohle je naproto úžasný :D Jo možná si teď říkáte, že jsem nějaká nadopovaná, a kdyby jste mě viděli už si to nebudete jen myslet, ale tvrdit to o mě. Ale víte co, mě je to docela fuk. Má skvělou náladu a všechno je mi jedno :) I on. Že mu nestojím už ani za ten pozdrav? Heh, no tak co no. Tak ne, já už si z toho hlavu dělat nebudu.
Venku je strašně pěkný počasí asi se vydám někam projít, provětrat, užít si to. Vždycky když má super náladu (a nebo když uklízím) poslouchám jednu českou, poměrně už starou kapelu, kterou má rád taťka a já to od něj tak nějak chytla. Jmenuje se Morava. A nejoblíbenější píseň od nich? Asi taky Morava, kterou jsem sem dala :)
Prázdniny mám docela nacvaklý, ale jsem za to ráda :) A potom jedu na hory, na který se neskutečně těším :D
No každopádně, ponechávám vám tu největší část mé optimistické nálady, kterou můžu :) Snad vám přijde vhod, užívejte víkendu, kdo má tak prázdnin, volno, čehokoli chcete.. A mějte se pěkně :D
fashion, girl, and style image friends, girl, and hair image girl, sun, and bird image

Seriál Shadowhunters

25. února 2016 v 20:36 | Kačka |  Everything
Znáte fillm Město z kostí? Nebo knižní sérii Nástroje smrti? Potom by jste mohli znát i seriál Shadowhunters.
Jde vlastně o seriáln, který je natočený podle knižní série, obsahující 6 knih s názvem Nástroje smrit.
Nejprve jsem viděla film, který jsem si neskutečně moc oblíbila a do teď patří mezi mé nejoblíbenější. Knihy se chystám přečíst, jen na to jaksi nemám čas. A seriáln. Teprve dnes jsem se podívala na první díl
První díl tohoto seriálu mám dojem, vyšel někdy začátkem prosince, tak nějak. A u nás jej najdete zatím jen s titulkami. Můj názor na něj?
Přijde mi to trochu přitažené za vlasy, jak se říká. Oproti filmu je to zvláštní a jiné obsazení mi přijde divné. Filmové je určitě lepší. Podle knihy nevím, jak už jsem napsala, ještě jsem ji nečetla. V seriálnu se objevují věci, které jsou oproti filmu přehnané, až velmi nesmyslné. Neříkám, že v reálném světě, něco z toho je skutečné, ale v seriálu je to až moc. Podle mě je to až prostě přeplácané.
Za mne prozatím určitě tedy vede film, než seriál. Ač přes to všechno se určitě podívám na další díly, jsem docela zvědavá jak to bude pokračovat :)
Znáte někdo tento film/seriál? Popřípadě četl jste někdo knihu? Jak a co se vám líbilo nejvíce? A váš názor na toto?
Pro někoho kdo vůbec neví. Jedná se o Love stínů, kteří chrání lidi před démony. Jestli mohu doporučit, koho baví takováto fantasy, podívejte se určitě na film, ten je senzační ♥ A je mi docela líto, že je jen na první díl.
Logo seriálu

Poslední dva dny

24. února 2016 v 19:26 | Kačka |  Diary
Huráá, zbývají mi poslendí dvy dny do prázdnin, které budou doufám, co nejdelší :D Nevím teda, jak přežiji pátek, z pěti hodin v každé něco máme, takže to nebude tak jednoduché. Ale doufám, že to nějak zvládnu.
Mám na prázdniny teda naplánovaných dost věcí, ale těším se, že si od školy konečně trošku odpočinu.
Dneska jsem jela domů brzo, protože nám odpadla čeština a tak jsem si byla s anšema vybrat nový brýle :D No bude to trošku nezvyk, ale docela se mi líbily :D
Celkově do školy toho mám celkem dost, teda krom dnešku, a už mi z toho vážně pomale hrabe, takže myslím, že si prázdniny vyloženě zasloužím :D
Nevěděla jsem, co dát dneska za článek, takže je to opět můj kecací :D Možná tohle nějak pojmenuji, jo to je docela dobrý nápad :D Ještě uvidím :)
Ráno jsem se pustila do čtení knížky Zůstaň se mnou, která je i jako film a nehorázně se těším, až si koupím druhý díl a zjistím, jak to bude končit :)
Tento týden se mi chce neskutečně spát, protože opět jezdím brzo, ne že by mi to nějak vadilo ráno, nejvíc mi vadí vykopat se z postele. Ale odpoledne je to strašný, vždycky usínám.
Dneska jdu asi taky do koupelny a do postele, protože jak píši, už zase usínám :D Takže myslím, že tohle byl jen taký "informační" článek a zítra napíši něco smysluplného :))
starbucks, fashion, and style image lake image fashion, sweater, and style image

Slova "Je mi to jedno.."

23. února 2016 v 20:19 | Kačka |  Thoughts
Kolikrát jste za život řekli slova "Je mi to jedno.." nebo snad "Já už to neřeší.."? A kolikrát z toho to byla pravda?
Všichni se snažíme vymluvit z něčeho co je nám líto nebo o čem víme, že nemá cenu slovy Je mi to jedno.. Řekla bych, že i já je poslední dobou používám docela často. A je mi to jedno? Podle mého chování asi není..
Proč si nepřipustíme pravdu, ač je jakákoli? Proč se skováváme za lži, kterým ani sami nevěříme? Myšlenky mi bloudí někde daleko a já chodím jako tělo bez duše. Jo dneska bych se tak mohla přirovnat. Ač teda říkám cokoliv, rozhodně to tak není, že je mi to jedno. Spíše snažím přemluvit sama sebe abych tomu uvěřila. Daří se? Bohužel ne.
Neustálé kontrolování zeleného kolečka u osoby, která.. u něj. Neustálé kontrolování chatu. Úsměv, když jej vidím. Myšlenky u něj. Tohle mi opravdu nebude jedno.
Proč tedy používáme tuto větu, i když jsme sami přesvědčení, že nám to jedno není? Proč tedy nepřijmeme fakt, že nám to opravdu jedno není a nesnažíme se s tím něco udělat? Proč se raději postupem času smíříme s tím, že to bude tak, jak je?
Ano ano, samé otázky proč a nikde žádné odpovědi. Opět. Rozhodneme se s tím někdy něco udělat? Rozhodneme se změnit to, že nám to jedno není a pustit se do něčeho, co nebude lehké, sic to bude poté stát za to?
Nikdy se nedozvíme tyhle odpovědi, dokud se s tím opravdu nerozhodneme něco udělat..
thoughts, quote, and sad image survive, live, and sad image happy, crazy, and imagine image

Before I die_14

22. února 2016 v 17:58 | Kačka |  Before I die
Na zítra bych se měla učit chemii, protože dneska zkoušel čtyři lidi za jednu hodinu. A vážně se raději naučím než se stresovat kdy půjdu. Takže se jdu učit :) Proto vám dneska dávám Befor I die :)
To by se mi vážně líbilo ♥♥
Jo to by nebylo tak špatné..

"Cena našich životů."

21. února 2016 v 19:33 | Kačka |  Téma týdne
Už je to hodně dlouho dobu, co jsem téma týdne nenapsala. Nějak mě žádné z nich extra neoslovilo. Ani na toto téma jsem neměla v plánu článek psát, ale nakonec jsem se rozhodla, že jej napíši.
Co vás jako první napadlo, když jste si název téma přečetli? Co vám problesklo hlavou, jako to nejdůležitější?
Mne asi, že máme jen jeden a je to to nejcennější co nám život dal. Co všeobecně máme a měli bychom si toho neskutečně vážit. O co jde, když se lidé pohádají kvůli nákupu nebo naprosté kravině, oproti tomu, když nám zemře nejbližší člověk. Nic a nikdo nám jej nevrátí, a ani my už s tím nic neuděláme.
Většina lidí bere osoby kolem sebe jako samozřejmost, do doby než se opravdu něco stane. Nevážíme si lidí a ani sami sebe, tak jak bychom opravdu měli.
Někdo se snaží, vykoupit si život člověka penězi, dát za něj cokoli. Ale nikdy to opravdu nebude stačit. Dokážete udat přesnou hodnotu života? Snad je život jiný.
Měli bychom se naučit vážit těch a toho co opravdu máme, když je nám nejhůř a kdo tu při nás vždycky stojí. Nikdy si nedovedeme představit život bez někoho, do doby než k tomu opravdu dojde. Myslím, že litování se a truchlení je nám poté k ničemu. Ano bolí to, ale nic nejde vrátit zpět. A my jsme měli být lepší v době, kdy tu pro nás ta osoba byla.
girl, mountains, and nature image alternative, beautiful, and beauty image quote, life, and comfort image best friends, boy, and brazil image live, @queen__ellie, and bucket list image

Oslava narozenin

20. února 2016 v 19:05 | Kačka |  Diary
Včera jsem se neozvala. Když jsem přijela ze školy, ně jsem neměla náladu sedat k počítači, i když jen na chvíli. Prostě se mi nějak nechtělo..
Včerejšek nemohl dopadnou líp než písemkou z fyziky, ze které mám teda nakonec naštěstí 1 :) Z chemi jsem dostala za 2, což mě štve. Teda ne, že bych nebyla ráda za 2 z chemie na gymplu. Jenže tohle už te čtvrtá písemka po sobě, ze které mám za dva a hádejte o kolik bodů? O 0,1 bodu, chápete to? Tohle vážně nesnáším, ten učitel vám to evidentně nedá když nechce, příště už jej pošlu někam :D
Jinak byl pátek ve škole docela pohodový a zbývá mi už jsem týden do prázdnin, wohouu, jdeme slavit :D Vážně už se těším na ten týden volna, který mám docela plný všelijakých akcí, což jsem taky docela ráda :))
Když jsem přišla domů, jak jsem psala, sedět doma se mi nechtělo, a tak jsem se zbalila a šla na dvě hodiny ven, přišla jsem až za tmy, to už se mi dlouho nestalo :D
Včera sestra slavila narozeniny, už jí bylo 22 :O :) Wow, nemožné, a tak jsme to byli osalvit. S rodinou, přítelem jejím přítelem :D si jen tak sednou na bowling a zahrát si, musím říct, byl to pěknej večer :D
Ne, že by mi bowling zrovna šel, ale o to to byla větší sranda :)) Domů jsem se dostala až někdy, heh, někdy dneska ráno Smějící se
No a dneska jsem si šla taky vyvětrat hlavu, poslední dobou se mi toho tam hodně honí, takže jsem to docela uvítala. Kdežto zítra, to vidím na učení a jít spát brzy, jelikož budu zase jezdit brzo :( Naštěstí naposled :D jako před volnem :D
hair, girl, and hairstyle image lemon, drink, and water image iphone, ipad, and apple image rose, flowers, and pink image

Recenze_12

18. února 2016 v 21:34 | Kačka |  Recenze
Dneska jsem tu až později, měla jsem v plánu dát původně jiný článek. Ale nakonec jsem se rozhodla pro tento.
Ve škole jsme se s holkama bavily tak nějak o zamilovaných filmech a kamrádka se zmínila o filmu The last song/Poslední píseň, prý zamilovaný smutný film. Jak jinak, než že jsem si jej musela stáhnout a podívat se na něj.
Klasika já, první pokus co jsem si stáhla jsem měla španělsky či co, a tak jsem se pustila do druhého stahování a už úspěšně :)
Jednoznačně doporučuji, protože tohle je jeden z nejúžasnějších filmů, který jsem za poslední dobu viděla. Jo je zamilovaný, jo je smutný. Taky je to za poslední dobu film, který mě dokázal rozbrečet a já jsem z něho naprosto nadšená.
Ten, kdo miluje zamilovaný filmy a nějaký ten smutek mu taky nevadí jednoznačně doporučuji.
Hlavní roli tedy hraje Miley Cyrus a Liam Hemswortha, takže možná to zase kvůli obsazení nebude pro každého. Mě osobně to rozhodně nevadilo a jak už jsme jednou řekla, jsem z toho filmu nadšená :)
Jak jsem se i dočetla, film je natočený podle knihy, což u mě znamená, že si tu knihu musím sehnat a bezprostředně přečíst, nevím jestli sjem se teď o to nepřipravila, raději prvně čtu knihy, protože bývají rozdílné. V tomto přídapě je to asi jedno. Jak knihy tak scénář je napsaný Nicholasem Sparksem, který už se u mě zapsal jako oblíbený autor například díky Milý Johne nebo Zápisník jedné lásky.
Zakončila bych to asi tím, že opravdu doporučuji, je to nádherný film, který by s emohl zalíbit každému :) Je zde i nějaká ta hudba, takže pro milovníky z tohoto oboru se zde také najde něco pro ně :)
Za mě opravdu doporučuji ♥♥♥

Momentální pocity

17. února 2016 v 21:13 | Kačka |  Thoughts
Jednou z nejtěžších věcí je udělat něco, do čeho se nám ve skutečnosti ani nechce a přesto vás do toho ostatní nutí. Když člověk nechce, asi k tomu má důvod. A já se ani nedivím.
Nejvíce do breku mi bylo, když jste ho přemlouvali a on vážně nechtěl. Srab? Tak bych ho vážně nenazvala..
Nemít k něčemu odvahu a nemít k tomu důvod, jsou rozdílné a podle mne poměrně podstatné věci. Právě mi vrtá hlavou, jestli jsem opravdu vybrala dobře, být jinde, nepoznám tě a byl by klid. Zvláštní, jak za opravdu poměrně krátkou dobu, začne člověku na někom záležet, nezávisle na něm.
Držet se nějaké naděje, která není pravdivá. Nebo kterou tvrdí především kvůli "utěšení". Naivní, alespoň tak moc, už opravdu nejsem. Na jednu stranu jsem si myslela, že i z těchto "starostí", kdy mi největším problémem přijde kluk jsou za mnou. Probrečené noci, kdy jsem nevěděla co dělat, kdy jsem v podstatě brečela bezdůvodně, teď bych alespoň mohla říct, že ten důvod tam je.
Nevěděla jsem, čeho tímto chceš docílit a připadala jsem si jako idiot. Opravdu skvělý nápad, tleskám ti. Jo, nejspíš bude problém opět ve mě. Ale já to vím, s lidmi, které prostě neznám se nedokáži bavit tak, jak s těmi co znám dlouhou dobu a nezavřu u nich pusu. Ráda si protiřečím, další věc co vím, ale je to tak. Patří to k mé povaze a já ač se snažím sebevíc to nezměním.
Dobrý, teď jsem ze sebe potřebovala vypsat jen pocity a myšlenky, který mi běhaly hlavou. Ale i tak sjem pořád v rozpacích a na vážkách, jestli tohle stojí za to. A jestli je to vlastně něco, co.. Co by mohlo být doopravdy..
alan, black, and faded image love, couple, and hug image travel, sky, and clouds image

Projekt Mix.it

16. února 2016 v 19:39 | Kačka |  Thoughts
Myslím, že každý z vás nebo alespoň většina z vás slyšela o projektu Mix.it. Nebo to spíše znáte jako to müsli. Víte ale, že ve skutečnosti je to projekt?
Zajímal se někdo o vzniku tohoto, či o tom, co to vlastně je a kde se to vzalo. Nejspíš ne, taky většinou nezkoumám, kde se vzalo to a to, ale tohle mne zaujalo.
Jak vzniklo mix.it a co to vlastně je?
V podstatě je to projekt dvou kluků, kteří chtěli na český trh dodat něco, co jim tu chybělo. A myslím, že právě toto se jim povedlo! Na českém trhu už jsou takřka 6 let a za tu dobu svoji práci několikrát zvětšili a rozšířili i do cizích zemí.
Každé Vánoce jim naskakují takové objednávky, že pomale nestíhají a patří jim obrovský obdiv a díky.
Přinesli, vymysleli něco, co si všichni zamilovali a přitom je to zdravá vsuvka do jídelníčku. Vyhoví všem, kteří mají speciální požadavek. A sami si můžete namíchat/namixovat co vám přijde po chuti.
Můj osobní názor?
O mix.it, že existuje už vím taky dlouho. Ale tak dlouho to zase není co jsem ochutnala první věci. A musím říct, mix.it jsem si zamilovala :)
Nevyzkoušela jsem zatím vše, nedopracovala jsem se ani k tomu, namixovat si vlastní, ale už nejednou jsem chtěla :D Ale jak už jsem napsala nahoře. Je to zdravá svačinka, kterou jsem si obravdu oblíbila.
Co jsem zatím ochutnala bylo mixitka, müsli do kapsy lesní mix a müsli do kapsy čokoládový mix. Ano, opravdu toho není mnoho, ale už teď vím, že chci vyzkoušet vše :)
Co mi asi chutnalo nejvíce a koupila jsem si to vícekrát místo vyzkoušení něčeho nového je Lesní mix, ten jsem si oblíbila nejvíce a asi se k němu nejednou budu vracet. Samozřejmě čokoládový mix je něco podobného, ale poslední dobou čokoládu skoro nejím, takže to je spíše moje chyba :D A mixitka, kterou jsem ochutnala byla banán a kokos. No pro moje chutě to nebylo, všichni si celkově mixiky vychvalovali. Nevím, po prvotní zkušenosti se mi do dalších nechce, ale uvidíme :) Za mě zatím, alespoň tato příchuť, na posledním místě :)

Školy až nad hlavu a to je pondělí!

15. února 2016 v 19:56 | Kačka |  Diary
Ahojte, na to, že je teprve pondělí mi jde pěkně hlava kolem kvůli škole. Včera jsem se učila chemii a fyziku, kdyby jsme náhodou psali. Teda chemii jsme měli psát a já jsem ji jak jinak, než zkazila, teda dva příklady z pěti, tak uvidím co z toho bude. No a fyziku jsme naštěstí nepsali.
Za to nás "zkoušela" z IVT, kde jsem tak trošku zmatkovala, jelikož jsem nevěděla co po mě chce :D Ale nakonec jsem to tam zvládla na 1, aspoň že tak.
Dneska jsem se učila němčinu a matiku, ze které mi jde hlava kolem a tak nějak ji nechápu nebo mi spíš nevycházeli příklady ze sbírky. No jestli zítra budeme psát písemky, dopadne hodně špatně. To radši vážně půjdu za tím učitele, že to chci vysvětlit. Uvidíme, snad nám písemku nedá.
Na to, že je pondělí té školy mám vážně nad hlavu. No, pravděpodobně budu mít naštěstí zkrácený týden, jelikož ve čtvrtek odpoledne odjíždím se sestrou na prodloužený víkend na hory :)
Včera jsem článek nedávala, neměla jsem čas, možná ani chuť :D Většina z vás asi slavila Valentýna co? Já jsem sama a jsem spokojená :D Podle mě, je ten svátek stejně hloupý? Spíše nesmyslný. Dokazovat lásku bychom si měli celý rok a ne jeden den a to ještě kvůli svátku. Myslím, že dárek jen tak, z lásky během roku potěší více než dárek na valentýna. Jo možná bych to viděla jinak, kdybych s někým byla, chtěla bych to slavit, ale teď :)
No, myslím, že se raději půjdu nachystat na zítra do školy :D Takže se mějte pěkně, při všech písemkách vám držím palce a zítra se možná ozvu :)
plane, travel, and sunset image summer, sea, and beach image nutella, food, and chocolate image aesthetic, beautiful, and crystal image

Vypracovanost článků

13. února 2016 v 21:24 | Kačka |  Diary
Včera večer při psaní s kamarády jsem procházela můj blog. Od začátku co jsem si ho založila až po současnost. Ano, dalo mi to docela dost práce nebo spíš to zabralo hodně času. Ale nemohla jsem spát a tak jsem brouzdala po mém blogu a vracela se do doby, kdy jsem byla v osmé třídě a řešila strašné problémy.
Zvláštní, jak se člověku dokáže otočit život ze dne na den a jak dokáže vidět priority tam, kde by je nehledal. Spíše kde by je dítě nehledalo. Ano, mohla bych o sobě říct, že jsem poněkud dospěla. Začala jsem se vyjadřovat jinak, myslet jinak, a jak už jsem zmínila, našla jsem priority života jinde, než jsem je viděla původně.
Musím říct, že můj styl psaní článků se za ten rok a půl změnil. A troufla bych si také říct, že k lepšímu. Ano, moje chaotické články o ničem, které tak s oblibou vydávám, my zůstaly a asi i zůstanou ale to už ke mně tak nějak patří. Ostatně můj způsob vyjadřování a celkově moje názory nabraly trochu jiného směru a ve většině případech si za měni i stojím.
Překvapuje mne, co jsem řešila za "problémy" a jak jsem se nedokázala smířit s tím, co se v danou chvíli odehrávalo. Byla jsem naivní malé dítě, které pomale chtělo zpátky do školky, do doby, kdy nebyly problémy. Nebo jsem alespon neměla na to si je připustit.
Některé tyto vlastnosti mi zůstaly, jsem naivní a vidím ve věcech něco, co se v životě nestane. Občas mám pocit, že bych se nejraději vrátila do školky a neřešila nic z toho co momentálně považuji za největší problém.
Za ten rok a půl jsem se vypracovala na určitý stupeň psaní, který bych nadále chtěla zlepšovat a vyvarovat se chyb, kterých jsem se dosud dopustila. Ale už teď můžu říct, že za ten rok a půl jsem se posunula dobředu a při ohlédnutí zpět vidím nějakou cestu, kterou jsem za vaši pomoci úspěšně prošla.
exam image music, arctic monkeys, and grunge image blood, write, and red image

Písničky_16

12. února 2016 v 20:35 | Kačka |  Music
Přemýšlela jsem co přidat. Psát se mi článek nechce, nějak nemám chuť a předepsané články si chci nechat ještě chvíli uležet, vždycky potřebuji čas, než nějaký článek vydám. Většinou jej tak 3x přepíši.
No tak jsem se rozhodla pro písničky, každý den mi při učení hraje nějaký playlist na spotify. Vyloženě nemám nějaký vyhraněný styl, který bych poslouchala. Jen záleží na náladě.


Lene Marlin - Unforgivable Sinner

Joni - Chain you

Anna Ternheim - Shoreline

The Cardigans - Communication

Robbie Williams - Angel

Co by jste chtěli?

11. února 2016 v 19:54 | Kačka |  Diary
Dneska jsem přemýšlela a předepisovala si nějaké články, které mě zase napadly a z čeho jsem se opět potřebovala vypsat. Chystám pár článků, které jsem slíbila už před hodně dávnou dobou, ale myslím, že by se vám mohly líbit :)
Kdy vyjdou ještě přesně nevím, takže slibovat nic nebudu.
Dělala jsem si i "rozpis" článků, protože občas nevím co přidat. Takže jsem se rozhodla, že každou středu dám jednu rubriku. Tak už tomu bývalo dříve, ale nějak z toho sešlo, takže se k tomu vracím. A každou sobotu dám téma týdne, pokud mne teda zaujme, protože poslední dobou mi ta témata nic nečíkají. Prvního, jak už u mě bývá zvykem, mám takový ten "uvítací" článek, ve kterém je v podstatě vše, co se za uplynulý měsíc stalo. A posledního nebo tak nějak budu dávat Knížní výzvu, kteoru jsem přijela a začala psát. Do toho se některé úterky můžete těšit na speciální článek, který budu dávat jendou za čas :)
A konečná otázka nakonec. Co by jste chtěli za články? Chtěli by jste vysloveně nějaký článek, který by vás potěšil nebo by jste se dozvěděli něco o mě či tak? Napište mi do komentářů a já se vám pokusím co nejvíce vyhovět :)

Litujeme věcí..

10. února 2016 v 17:17 | Kačka |  Thoughts
Litujeme věcí, kterých bychom ani litovat neměli. Přemýšlíme nad věcmi, které ani nemůžeme změnit. A chceme vrátit to, co nevrátíme.
Přemýšleli jste někdy nad tím, že by jste věci chtěli jinak než jsou. Chtěli by jste být starší, kvůli němu. Chtěli by jste bydlet jinde, kvůli někomu. Chtěli by jste, aby jste se tenkrát rozhodli jinak.
Ale dokážete si představit, kolik lidí, věcí a zážitků by jste při tom ztratili? Nad takovýmito věcmi, bychom přemýšlet neměli a stejně přemýšlíme. Takovéto věci nezměníme, nevrátíme, ale dali bychom cokoli za to, aby to bylo možné.
I já nedávno přemýšlela nad tímto. Přemýšlela jsem, jaké by to bylo, kdybychom se před pár lety přestěhovali do Brna. Nepotkala bych spoustu úžasných lidí, na kterých mi momentálně nejvíc záleží.
Přemýšlela jsem, jaké by to bylo, kdybych byla o něco starší a s ním se potkala dřív. Nebo jaké by to bylo, kdybych nastoupila na jinou školu a jeho nepotkala vůbec. Měla bych o několik "problémů a starostí" méně, neřešila bych to co teď, přesto by se ovšem našlo něco, co bych řešila, možná něco podobného, možná problémy jiné. Ale bylo by tu něco, co bych řešila a říkala si, proč jsem si nevybrala jinak, proč jsem nedala na rodiče.
Pokaždé se tu najde něco, co bychom si vyčítali, u čeho by jsme si říkali proč jsme se nerozhodli jinak. O takovýchto věcech můžeme opravdu jen přemýšlet a nechat si zdát jaké by to bylo kdyby..
Ale neměli bychom o tom přemýšlet, udělali jsme to tak, jak jsme v dané chvíli chtěli a tak jsme se rozhodli. Nikdy nebudeme vědět, jestli je to dobré nebo špatné, nikdy nebudeme dobředu vědět, jak se rozhodneme. A tak nám nezbyde nic jiného, než vsadit na tu podle nás, nejlepší cestu.
joke, life, and wallpaper image amazing, background, and explore image bridge, bird, and black and white image girl, bed, and vintage image city, new york, and car image

Book TAG

9. února 2016 v 19:39 | Kačka |  Tagy a challenges
Ahojte, jelikož jsem teda přijala knižní výzvu a knihy miluji. Teď mám opět kupodivu čas na to číst, rozhodla jsem se udělat book tag. Třeba se dozvíte něco nového nebo zajimavého. Tento tag jsem viděla u několika blogerek, četla jsem jej už dříve, ale otázky a zajímavé zpracování mi přišlo na TOMTO blogu :) A myslím, že se do toho můžu pustit :)

1. Máš doma určité místo pro čtení?
Většinou ano. Ráda si smotám peřinu do takového pytle :D a polštář do rohu své postele, kde se pěkně uvelebím a čtu. Nebo také okení parapet, na kterém sedávám většinou přes zimu, protože hned pod ním je radiátor, tudíž teplo ♥
2. Záložka nebo náhodný kus papíru?
Dříve jsem milovala záložky, měla jsem jich několik, vyráběla si je sama. Bohužel, při stěhování se mi někam zatoulaly možná jsem je ještě ani nevybalila :D, takže záložky. Ale poslední dobou, když knihy tahám sebou všude praktikuji spíše kousek papíru.
3. Můžeš přestat číst kdekoliv chceš nebo musíš dojít ke konci kapitoly, na konec strany a podobně?
Nemůžu. Když musím nutně přestat, chci dočíst alespoň větu nebo raději odstavec. Když vím, že mám něco dělat, ale počká to, dočtu stránku. V tom nejlepším případě dočtu celou kapitolu ♥
4. Jíš nebo piješ během čtení?
No, když jsem do knihy opravdu zabraná, klidně si k tomu něco vezme. Většinou u toho jím třeba ovoce. A s pitím, jsem zvyklá doma celou dobu popíjet čaj, takže tak.
5. Můžeš číst při poslouchání hudby nebo dívání se na televizi?
Hudba mi nevadí, ba naopak většinou ji do tichého pokoje pouštím. Televize mi už většinou ovšem vadí netuším čím to je :D
idalia candelas image book, flowers, and tea image book, coffee, and laptop image book, books, and collection image

I´m in love..

8. února 2016 v 19:26 | Kačka |  Thoughts
Pamatujete si, když jsem psala TENHLE článek? Není to zase tak dávno, co jsem cestou autobusem přemýšlela, jak jsem se dokázala zamilovat, a přesto toho člověka vidět 14 dní z celého roku. Není to tak dávno, co jsem 18. listopadu vydávala článek, který vznikl na základě informací. Neuvidím ho a vím, že by to nemělo cenu. Neuvidím ho a měla bych začít žít i bez myšlenek na něj. A tak jsem se rozhodla.
Neuběhl týden, maximálně čtrnáct dní a já se zamilovala. Opět. Nevěděla jsem, nebyla jsem si jistá, jestli to zamilovanostní nazývat můžu. Ale stačilo pár týdnů a já jsem si jistá, že jsem zamilovaná. Opět a opět nešťastně. Stačilo pár týdnů a dostal mě kluk, kterého jsem začala jen potkávat na chodbách. Stačilo pár týdnů a dokázal mě rozbrečet.
Přemýšlela jsem, že i tohohle kluka musím dostat z hlavy. Uběhne půl rok a on opět zmizí z mého života. Odejde na školu a už jej nikdy neuvidím. To platí pořád a tak nějak mě to drží při zemi.
Stačil týden, týden a já na vše změnila názor. Stačil jeden jediný večer, kdy mne kamarádky přemluvili, abych mu napsala. A všechno se změnilo. Stačil jeden večer a já věděla, že je to definitivní.
Článek Vnucovat se nemám ve zvyku vznikl na základě psaní s ním. Přemluvila jsem se, překonala jsem se a napsala mu. Jednou, dvakrát, ale dál? Vnucovat se nemám ve zvyku a tak jsem říkala, že to nechám ještě na potřetí a nechám to plava. Po třetí bylo, ale ne ode mne. Každá zpráva, každé upozornění doufám, že je od něj. A já se definitivně ujistila, že jsem zamilovaná.
couple, love, and kiss image love, kiss, and couple image love, couple, and hug image love, couple, and girl image

Drawing_2 [Progress]

6. února 2016 v 20:00 | Kačka |  Drawing
Bohužel jsem letošní zimu, jak jsem si marně myslela, nepřeša bez toho aniž bych byla nemocná. A tak si celý den ležím v posteli s hrnky čaje a práškama, který jsem dostala předepsaný. Řeknu vám, je to děs.
Nevěděla jsem co už dělat. Četla jsem si, koukala na seriál, dokonce jsem se chvíli i učila. No a nakonec jsem skončila u malování, protože jsem opravdu už nevěděla. A tak jsem se rozhodla znovu malovat. Ještě jsem kamarádce ten obrázek nedala a maluji pro ni ještě jeden.
Jojo tenhle typ obrázků se mi docela líbí. A tak jsem opět malovala vlka, no posuďte sami co z toho zatím vzniklo :) Doufám, že to bude pěkný a snad se to bude líbit i mě :)

No a nakonec tu dávám opět originální obrázek :) Docela by mne zajímal váš názor, takže ocením jestli mi něco k tomu napíšete :) Až tento obrázek domaluju, dám se fotku hotových obou dvou :) I když nevím kdy to zrovna bude, protože mě někdy hrozně trvá něco domalovat :D :)