Nikdy nemusíme ztrácet naději, protože nikdy nemůžeme být nazvratně zničení.

Duben 2016

Drawing_3 [Done]

27. dubna 2016 v 20:50 | Kačka |  Drawing
Už je to poměrně dlouho co po mě holčina ze školy ptala jestli bych jí nenamalovala vlka. Což už vlastně i víte, prosila mě někdy na konci podzimu a já jsem se teprve teď o víkendu dokopala k tomu, abych ty obrázky domalovala.
Normální vlk mi namalovat nešel zase takovej talent prostě nejdem a tak jsem malovala kreslený což už jste vlastně mohli vidět.
Dneska jsem to nesla do školy, abych jí to mohla předat a dokonce se jí to líbilo. Nechci říct, že by se mi nelíbili všechny moje obrázky, ale většina prostě ne. A co se mi nelíbí nerada ukazuji nebo někomu dokonce dávám. Ale jo nejspíš se jí to vážně líbilo :) Což jsem ráda.
Jeden obrázek jsem si zapoměla vyfotit, takže mám vyfocený hotový jen ten jeden. O ten druhý si možná ještě řeknu, ale zase tak moc mi na tom nezáleží. Nejvíc se mi stejně líbí ten v té černobílé, to vypadá docela dobře, to musím uznat :D
Každopádně teď po mě chce i něco spolužák, vlastně dva, ale toho jednoho můžu zazdít :D jojo jsem to ale hodná :D
A tomu druhýmu snad něco vymyslím :)
No tady je teda obrázek toho druhého hotového. Co myslíte vy? Líbí se vám to?

Zdají se nám sny opakovaně?

24. dubna 2016 v 13:12 | Kačka |  Thoughts
Po delší době se zase ozývám na blogu a doufám, že už bez pauzy :) Na jednu stranu mi to chybí, ale když nevím co psát, řekla byhc, že je zbytečné jen něco náhodného..
Poslední dobu, když se ráno probudím si ze snů nepamatuji nic. Vím, že se mi něco zdálo, ale o co šlo? Nikdo neví. Na jednu stranu jsem ráda, bývaly dny, kdy jsem nad sny přemýšlela a vrtaly mi hlavou ještě hodně dlouho.
Stalo se vám někdy, že se vám sen zdál podruhé? Že už jste jej jednou viděli a po času, třeba i po roce, se vám zdá znovu? Co znamená, že se nám sny vracení? Co to je, když po určité době vidíte sen znovu, přesně tak jak byl?
Nebo zdál se vám sen, že něco děláte a potom jste to opravdu dělali? Uvědomíte si, že už jste stejnou činnost v dé události dělali, a potom vám dojde, že to byl sen?
Sny se nám zdají v určité fázi spánku, kdy se lehko probudíme a to je také důvodem, kdy si sny většinou nepamatujeme.
Sen je zážitek iluzorních hlasů nebo jiných vjemů vytvářených mozkem během spánku v rámci procesu snění. Sny často ukazují události, které jsou ve skutečnosti nemožné nebo nepravděpodobné, a jsou obvykle mimo kontrolu spící osoby. Vycházejí z vnějších i vnitřních podnětů a vzpomínek a představ spícího. Sen je tudíž významná psychologická událost.
Podle tohoto popisu mi to zrovna nepřiřjde reálno to co se mi zdá. Ba naopak, přijde mi, že sny se mi promítají s realitou, že to co se nestane mi přejde i do snů, že skutečnost, kterou jsem konečně přijmula se mi znovu promítne a připomene, že pravda to nebude. Přijde mi zvláštní co všechno se nám může zdát a nakonec i zdá.
Ve skutečnosti bych byla raději bez snů, nž se snami, které mi v některých případech nahání hrůzu.
warm, colorful, and Dream image butterfly, free, and freedom image amazing, different, and Dream image

Upadání blogu?

19. dubna 2016 v 20:17 | Kačka |  Diary
Poslední dobou, jak jste si asi sami všimli, nepčidávám nic na blog. Na to, jak jsem psala, že dávám každej měsíc tak 25 článků tento jich mám zatím 10. Co se tak dívám po ostatních taky to zrovna nekvete každodenní aktivitou.
Nemám chuť ani nápad co bych mohla přidávat. Dokonce bych řekla, že jsem v podobným stádiu jako loni, kdy jsem si dala dvouměsíční pauzu. Možná to bylo o měsíc později, protože jsem touto dobou řešila přijímačky.
Školy mám v tento moment až nad hlavu. Nic už mě nebaví, učení už mi do hlavy neleze a přála bych si nejraději ať už jsou prázdniny. Léto, teplo, klid, žáfný problémy.
Poslední dobou na učení normálně dlabu, prostě se mi nechce a navíc vím, že bych se to stejně nenaučila. Raději najdu nějakou knížku, kteoru si můžu přečíst a nedělat nic. Za poslední dobu jsem hjich taky přečetla 5 a čtu další. Taky mám pěknej seznam, který knížky číst chci a ke kterým se chci dostat, nakonec tu výzvu možná splním :)
Dneska bych se měla taky učit, ale prostě se mi nechce, ale minimánlně přečíst bych si to mohla. V pátek budu možná doma, ještě nevím jak přesně to bude, každopádně by to bylo fajn.
Chtěla bych zpátky taky už svůj mobil, ve čtvrtek to bude přecě měsíc, tak uvidím jestli se mi ozvou. JEstli jo a budou mi vracet peníze, budu si kupovat nový, už vím jaký a do samsungu už v životě nepůjdu..
sleep, pillow, and bed image makeup, beauty, and make up image art, drawing, and sad image

Stát na mostě, kde pod tebou je nic?

17. dubna 2016 v 20:46 | Kačka |  Thoughts
Přemýšlím jaké to je zemřít? Opustit všechno a všechny, nechat za sebou rozepsanou knihu bez odpovědí na otázky. Stojím na mostě, pod kterým je propast, stojím na mostě, pod kterým je řeka nebo stojím na mostě, pod kterým je silnice či vlak. Přemýšlím jaký je to pocit udělat ten krok do chvilky prázdna.
Vzdát se všeho, opustit ty na kterých nám záleží a jít někam, kde nevíme jak nám bude. Řešení problému, ke kterému dochází více a více lidí. Způsob konce života, kterého se někteří bojí a jiní ho vítají s otevřenou náručí.
Když stojím na tom místě a dívám se pod sebe, přijde mi, že to malé něco, že nad tím mám víc. Převahu, kterou v realném životě ztrácím, odvahu, kterou nemohu nikdy najít k dosažení cílů, moc, která většině lidí tady chybí.
Ticho a vítr proudící kolem mi přináší klid a třídí myšlenky, které mi běhají v hlavě. Auta, která sleduji pod sebou jsou v mžiku pryč a já přemýšlím, kam všichni spěchají.
Pozastavit se, podívat se na to zvrchu je něco jiného. Sledovat jak nikdo nemá čas. A vy stojíte a smažíte se přijít na to, proč je život nespravedlivý a jestli udělat ten jeden poslední krok do chvilky prázda. A tak přemýšlím jaké to je zemřít? A všechno tohle nechat za sebou i s otázkou, proč jsem ten kdok nakonec udělala.
dress, bridge, and wedding image cars, bridge, and road image girl, sky, and bridge image

Odpočinek po škole

15. dubna 2016 v 19:20 | Kačka |  Diary
Řekla bych, že po týdnu, více méně čtrnácti dní, neustálých písemek, které mi vcelku nepřijdou tak strašné po napsání, ale před ano, si zaslouží každý nějaký ten odpočinek. Dneska jsme konečně uzavřeli, řekla bych, tu největší nálož písemek. I když uvidíme jak to bude dál. Na tento týden co bude máme zatím jen dvě, u kterých to doufám, také zůstane.
Dneska je to přesně rok, co jsem psala přijímačky a smála jsem se děckám, co je u nás na gymplu psali dneska. Nás psalo jen přijímačky 30 na škole a přihlášek jsme tam měli 56. Leto je jen 36 přihlášek a dělalo u nás jen 15 lidí přijímačky, docela slabej ročník, řekla bych.
Každopádně se těším na nastávající víken, konečně trošku oddychu. Dneska jdeme s kamarádkou na zábavu a pak u ní budu spát, takže ještě lepší. Poslední dobou spolu trávíme už 3 víkend po sobě a ani mě to nevadí, právě naopak, jsem ráda.
Měla bych se jít dochystat a najíst, aby mě taťka mohl zavést.
Takže se mějte, užijte si víkend, odpočiňte si! A já pádím pryč :)
cozy, fitspo, and dw image b&w, enjoy, and friday image

Co nám knížky dají nebo berou?

13. dubna 2016 v 18:09 | Kačka |  Thoughts
Uvažuji nad tím, že kdo nečte o moc přichází! Knihy nám nabízí neskutečnou možnost rozvíjet fantazii, svoje předstvy či ukojovat svoje představy v životě nereálné. Všeobecně čtení nám dává možnost rozšiřovat svoje obzory, vědomosti. Pouští nás za brány něčeho, čeho v reálném životě nedosáhneme.
Dává, ale také bere a to nemilosrdně. Touhy, představy, sny z knih skutečností nejsou. A nebudou. Naše představy podle hlavní hrdinky románu nebudou takové jaké bychom chtěli. Berou nám stejně jako filmy reálný pohled na život, reálné myšlení.
Pro mne znamená knížka odstřihnutí od světa, relaxace a odpoutání od všehodeního shonu a vtíravých myšlenek. Stejně jako většině mi kniha i film zkresluje realitu, kdy bych poté chtěla zažít něco podobného. Na druhou stranu jak už sem zmínila pro mne knížka znamená několik ponaučení, nových věcí.
Vždy od knihy čekám všemožné. Nikdy, nikdy za nic bych si nepřečetla poslední stránku knihy, abych se připravila o konec. Knihy berou čas, to nepopírám a já si jej nechám brát poslední dobou na úkor školy či rodiny, ale stojí mi to za to. Nikdy mě nikdo nedokáže odtrhnout od knihy minimálně po dočtení věty, i to je pro mě ale velký problém. Nedokáži číst knihu a vrátit se k ní po týdnu, či jen po dvou dnech, kdy mám povinnosti. Proto čtu knihy na úkor školy, volného času.
Co pro vás znamenají knihy? Co vám dají nebo vezmou? A čtet z vlastní vůle, z chtíče?
book, portugal, and português image book, книга, and flower image book, vintage, and page image book, room, and read image

Sweet sixteen

11. dubna 2016 v 17:28 | Kačka |  Diary
Ano ano, po několika článcích kde zmiňuji moje narozeniny se ten den dostavil! Konečně mi je šestnáct!!
I tak si přijdu pořád stejně, jak zvláštní že? Vždycky jsem se těšila, až se zbavím 13, jelikož mi opravdu přinášela v životě jen smůlu, potom jsem se těšila na těch překonaných 15, kdy ze mě bude velká holka. A rok s rokem se sešel a já jsem zase o rok starší a už je mi 16.
Dostala jsem někilok přáníček a především několik úžasných dárečků, který jsou naprosto nejlepší ♥♥ ano ano, kamarádce děkuji nejvíc :D ♥ I tak jsem čekala, ale na dvě přáníčka, který mě potěší nejvíc. Jedno přišlo na druhé pořád čekám, ale mám dojem, že to zrovna nepřijde. A že by vážně potěšilo nejvíc :/ :) Měla jsem dneska super náladu, smála jsem se, nenechala jsm se nikým vykolejit a je to docela fajn pocit, to bych mohla produkovat častěji :) :D
Konečně jsme taky měnila design na harní, trošku poměnila menu, jako obrázky a citáty, jinak to pozměním zase až později. Napadly mě i nějaké články, takže teď zase nějaké budou :) A myslím, že je to tak vše, co jsem dnes chtěl zmínit :))

Brno [9. 4. 2016]

9. dubna 2016 v 22:08 | Kačka |  Diary
Asi budu dávat články ob den nebo prostě jak mi to vyjde. Vypadá to spíše na ten čláek ob den, nemám moc nápadů.
Dneska jsme byli s kamarádkou nakupovat, protože jsem si chtěla koupit něco na focení do školy a taky v podstatě za peníze k narozeninám.
Chtěla jsem nějakou sukni nebo šaty co bych mohla nosit i normálně do školy. Pořídila jsem si oboje. Obě dvě věci v proužkovaný barvě. Sukně černo bílá a šaty modro bílé, až se mi bude chtít, možná sem dám fotky. K té sukni jsem si koupila obyčejné bílé tričko s 3/4 rukávem. A po dlouhé době mě kamarádka dokopala k tomu ať si zkusím lacláče. Vždycky jsem říkala, že se mi to líbí, a že si je jednou zkusím. No a tak mě k tomu dovrtala a dokonce jsem si je i koupila :)
Ještě jsem si pořídila knížku Kam jsi odešla? Což je durhý díl od knížky a filmu Zůstaň se mnou jsem strašně zvědavá na to pokračování.
Měla jsem z těch věcí radost a mám, protože se mi fakt líbí. Jenže to by nebylo u nás domu, kdyby mi někdo tu radost nezkazil. První co bylo To ty lacláče neměli neroztrhaný? Právě to se mi na nich líbilo. To neměli v celým brně černou/tmavou sukňu a ne proužkovanou? Ještě mě budou učit jak tu sukni nosit. Nějak bych to už něřešila, je to docela normální..
Zkoušely jsme si s kamarádkou i boty asi na 12 cm podpatku a musím říct, že bych na tom chodit nemohla. Ale fotky máme pěkný. Taky jsme byly na fruitisimu, kde jsem si dala Stress killer a bylo to naprosto úžasný ♥ a byli jsme na nějakým macha tea s limetkou bo co to bylo, ale byl úžasnej, taky :))
A tak jsme jakože celej den brouzdaly po Brně :) Dostala sem úasnej dárek k narozeninám, takže ještě jednou děkuju :D A celkově jsme si užily fajn den :)
balloons and art image pink, building, and grunge image

Škola

7. dubna 2016 v 21:06 | Kačka |  Diary
Ano, op+t s děníčkem a opět si stěžuji. A ano opět na školu. Tento týden toho bylo vážně dost a příští týden tam toho ještě trochu je. Zvládla jsem to dalo by se říct docela dobře. A vážně už jsem si na tu školu zvykla, není to zase tak moc hektický jako na začátku roku. I když, jak se to vezme. Dneska jsem doufala, že nic nebudu mít do školy a bylo toho zase hodně.
Ještě jsem se nenaučila plánovat si čas, jak už mám poslední dobu ve zvyku říkat, ale na koníčky tak jako dřív čas nemám. Myslím si ale, kdybych je dělala tak jako předtím, chodila do zušky a chodila na fotbyl, ten čas bych si stejně našla. Je to spíše o té vůli to dělat.
Za co jsem ale ráda, že jsem se konečně přemluvila a chodím běhat. Musím říct, moje kondička je minimálně na bodu mrazu, takže bych s tím měla něco dělat. Ale konečně jsem začala :))
Zítra doufám, že nebudeme ve škole nic psát, lidi, vždyť už je pátek, tak co. Tento týden se mi vstává příšerně a i ty dny utíkají pomalu. Je to strašně zdlouhavý, jenže nejhorší je, že tak to bude až do konce roku, žádný prázdniny, žádný volno, nic.
Neměla bych se divit, že ráno nemůžu vstávat, když chodím spát tak pozdě. Spíš pozdě na to v kolik vstávám. Měla bych jít spát. Snad se zítra už ozvu s normálním článkem, včera jsem se musela učit, takže jsem nedávala nic. Uvidím. Mějte se a držte se :)
girl, travel, and mountains image pink, strawberry, and food image busy, desk, and girl image

Citáty_21

5. dubna 2016 v 21:04 | Kačka |  Citáty
Nevím jak to mám stíhat, když mám volný odpoledne, že se nemusím učit, raději se věnuji sobě a rodině a kamarádům, než abych seděla u počítače a psala články. Někdy ovšem i u toho počítače sedím a nejsem schopná něco napsat. Nevím.
Dneska byl zrovna den, kdy jsem odpoledne prostě nebyla doma a byla venku, ještě kdy je tak pěkně. A tak jsem tady s článkem citáty, který ani původně vyjít neměl.
Což o to, jelikož citáty miluji je to tak či tak moje nejoblíbenější rubrika :)))

Nemohu zapomenout, jak se umíš krásně smát.
Nemohu zapomenout, jaký polibek umíš dát.
Nemohu zapomenout na to, že jsem se Tě musela vzdát..
Vždycky jsem si myslel, že když se 2 milují, tak překonají všechny překážky.
Ale teď jsem přišel na to, že musí chtít oba dva… a ne jen jeden.
Když je vám jednoho dne vaše milovaná osoba nevěrná a vy chcete vyskočit z okna, pamatujte:
To, co vám nasadil, jsou parohy, ne křídla.
Předstírat lásku tomu, koho nemiluješ je mnohem jednodušší než předstírat nenávist k tomu, koho miluješ.


Hello April!

4. dubna 2016 v 20:45 | Kačka |  Diary
Jaký to pro mě už klasický článek na začátku měsíce. Sice už je 4. ale to je jedno. Dneska je 4. 4. heh, docela pěkný datum :) Taky u vás dneska bylo tak pěkně? :) U nás teda jo a konečně po dlouhý době bylo jak v létě :D Už by tak mohlo být pořád, vůbec by mi to nevadilo.
Ani nevím co celkově tenhle měsíc čekat. Tento týden máme docela hodně písemek, bude to docela krušné, jestli tohle zvládnu pak asi vše. A vlastně i příští týden tam toho docela dost je. Nebo spíš velký písemky. Jinak nás čekají na škole přijímačky a maturity, jsem si říkala, že by nás jakože mohli nechat doma :D Ale to asi neudělají :/ :)
Jediné co od tohoto měsíce čekám jsou moje narozeniny, jéé, už mi bude 16 :O :) Pamatuji si, že nedávno jsem se chtěla zbavit 13, pak jsem chtěla abymi už bylo těch 15 a teď, zase rok pryč. Ale o tom bude určitě článek :D
V tomhle článku nesmí chybět ani moje pověstná věta, že to neskutečně rychle uteklo a máme za sebou 3 měsíc tohotle roku. Nepíši to jen tak ze zvyku, je to pravda, přijde mi, že to dohromady neskutečně moc letí. Chci si začít shánět brigádu na léto. Musím taky podotknout, že od minule, jsem se trošku napravila a našla si nějaký čas na sebe, čtení nebo celkově "koníčky" co bych chtěla dělat, ale pořád to není ono. Ne úplně jsem opustila stereopyt škola, domov, ale je to lepší než to bylo.
Moje odhodlání s běháním zatím taky nevzalo za svoje. Běhat jsem od začátku dubna byla dvakrát a to v pátek a v sobotu, dneska v podstatě taky, dalo by se říct. Což tak moc špatný není. Ale i tak. Jak se tak dívám, co se blogu týče držím se těch 25, 26 článků za měsíc, což je docala ucházející :)
Řekla bych, že na klasický článek je to docela dlouhý, už to ukončím. Jdu se chystat do postele, protože zítra jedu brzo :) Mějte se pěkně, užívejte počasí dokud je takový a držte se :)

Víkend

3. dubna 2016 v 21:25 | Kačka |  Diary
Naozvala jsem se téměř tři dny. Ovšem každý den jsem článek napsala, jen nevydala. Ani nevím proč. Občas si prostě musí články uložit a pak je kdyžtak trošku poupravit, takže je nevydám, alespoň mám něco napsaného.
V pátek jsem sice teda článek napsala, ale jen na papír. Byla jsem u babičky a po strašně dlouhé době jsem tam taky spala. Pro mě je to neuvěřitelný, už jsem tam nesapal aspoň rok, neli dva. Prostě jsem chtěla, tak jsem odpoledne po tom co jsem přijela ze školy zbalila věci a šla jsem k babičce :)
V sobotu u nás nešel proud, takže jsem dopoledne byla ještě u babičky. A odpoledne jsem byla domluvená s kamarádkou, že půjdeme ven. Poslední dobou se vídáme často, ale vůbec mi to nevadí :D Ba naopak, jsem ráda.
Strávily jsme spolu vážně celý odpoledne, odjížděla bylo ale před 6 hodinou, takže užitý odpoledne. Ke všemu bylo pěkně, takže jsme si neměly na co stěžovat. Potkaly jsme i bývalého spolužáka, tak s náma taky strávil nějaký čas, aspoň jsem ho po době zase viděla :D
No a dneska jsme slavili mamčiny narozeniny a vlastně tak trochu i moje, protože je mám za týden a přišlo nám zbytečné svolávat rodinu teď a za týden znovu. Tak jsme to udělali najednou.
Měla jsem se učit do fyziky, protože zkouší a v mém případě to vůbec nedopadne dobře, ale jaksi jsem se neučila. Snad se to naučím ráno v autobuse. Doufám, a taky doufám, že to nedopadne zase tak zle.
No mějte se pěkně, zítra možná vyjde jeden ze článků co jsem si napsala :) Držte mi palce v té fyzice :D A přežijte tu školu :)
art, drawing, and colors image home, interior, and room image girl, friends, and festival image