Nikdy nemusíme ztrácet naději, protože nikdy nemůžeme být nazvratně zničení.

Květen 2016

Po čase si popovídáme [part_2]

24. května 2016 v 19:46 | Kačka |  Diary
Ahojte, vím že tenhle článek byl předchozí, a že jsem také slíbila, že se tento formát budu snažit omezit, ale potřebuji vám sdělit pár věcí a potřebuji se také z nějakých věcí vypovídat :)

První věc je proč jsem nebyla zase aktivní. Tentokrát pro to mám jednoduché a normální odůvodnění. Byli jsme se sestrou a partou "děcek" v Jeseníkách kde nebyl internet, signál a pomale ani žádní lidi. Nehorázně jsem si to užila, protože jsem potřebovala už vypnout, aspoň na chvíli, ale o tom bude článek samostatný :)

Další věc je ta, že maturity, které byli minulý týden a mi díky tomu měli víceméně volno skončili a všichni se teď rozhodli psát písemky. Měla jsem dobrý průměr úplně ve všem, byla jsem na tom dobře, ale jak já mám ve zvyku a jak já jsem šikovná, všechno na poslední chvíli seru..
Včera jsme psali z chemie, kterou jsem měla možnost touto písemkou opravit, no.. tak jsem odpověděla jen na jedno otázku, pecka.. Pro změnu dneska jsme psali matiku, do které jsem nenapsala nic, takže další úžasná známka. Psali jsme češtinu, kterou jsem snad jako jedinou zvládla. Zítra máme psát zeměpis, na který jsem se díky fyzice ani nepodívala. No a konečná fyzika, opět mě čeká zkoušení, takže se musím naučit 20 otázek, které jsem si teprve dneska dodělala. Super užitej víkend bude!!

Příští týden odjíždíme na školní výlet, od středy do pátku, tak jsem zvědavá jaké to tam bude. Jako třetí dozor s námi jede školník, chápete to? Školník, já teda ne, ale tak co, aspoň trochu tam možná bude sranda.

Jsem na sebe nehorázně naštvaná, nadávám si za to jak dokážu všechno na poslední chvíli podělat místo vylepšit, chtěla bych pryč, chtěla bych odjet od všech a od všeho, opravdu ty Jeseníky byly bomba, ale chtělo by to na delší dobu, už to chce prázdniny.
Poslední dobou mám nervy na pochodu jsem protivná už i sama sobě, nesthám a nezvládám nic. Nemám na nic náladu ani chuť, ale už ani sílu. Jsem protivná na děcka, ale ty si to někteří svým způsobem zaslouží..
Doufám, že tohle rychle a brzo skončí nebo já to už fakt nedám..

ariana grande, music, and into you image sky, clouds, and stay strong image girl, hair, and black and white image

Citáty_22

17. května 2016 v 14:20 | Kačka |  Citáty

Ten pocit, když máš srdce na padrť, je bolestivější, než zlomené kosti.

Chceli ste niekedy sedieť vedľa niekoho a počúvať všetko, čo by mohol povedať, len preto, že máte radi jeho tvár, jeho hlas a vlastne celkovo jeho existenciu?

Myslela jsem si, že jsem jediná.. ale jak jsem pochopila, "jediných" pro tebe bylo dalších pět..

Málo myslíme na to, co máme, ale vždy na to, co nám chybí.
Vlastně mě to štve. Štve mě to, jak si každý myslí, že jsem šťastná, přičemž nikdo netuší, co všechno se skrývá za mým úsměvem. Všechny ty probrečené noci. Všechny ty dny, kdy jsem někoho potřebovala, ale nikdo nepřišel a neřekl "to bude v pohodě". A hlavně všechny ty dny, kdy jsem se už jen usmívala, abych skryla to, že tady už vlastně vůbec nechci být..


Po čase si popovídáme [part_1]

13. května 2016 v 20:48 | Kačka |  Diary
Rozhodla jsem se udělat "rubriku" Po čase si popovídáme, protože potřebuji něco, co budu čas od času používat jako univerzální článek kde budete mít směsku všeho, řekla bych, že to budu používat pro změnu strašně často, ale pokusím se to omezit.
Opět se ohlašuji téměř po celém týdnu, ale nějak jsem neměla čas. Nebo si jej spíš nenašla. Přijde mi, že zanedbávám všechno a na nic čas. Ale ono to tak opravdu je, evidentně si neumím uspořádat čas tak, abych stihla to co bych měla. Musím na tom vážně zapracovat!!
Tento týden jsme ve škole psali pár testů a do konce školy máme už jen měsíc a půl nebo spíše ještě! Každopádně jak jsem si docela dobře rozjela pololetí za ten měsíc si stihnu všechno zvrtat. Kupodivu jsem z obávané biologie dostala dvě jedničky, což jsem byla opravdu překvapená, pro změnu z chemie jsem schytala 3. Což jsem ovšem tak nějak čekala, ale ta naděje, že by to mohlo být za 2 tam byla. No uvidíme jak to nakonec bude. Příští týden jsou maturity, takže máme takový všelijaký rozvrh.
Na víkend se chystám ke kamarádce, protože jsem ji slíbila pomoc při oslavě, takže se tam zítra odpoledne dopravím. Dopoledne jsem mamce slíbila, že uklidím koupelnu, no budu mít co dělat.
Na jednu stranu můžu říct, že jsem nějaký ten článek napsala nebo spíše vymyslela, dneska si napíši ještě dva které mě napadly. Ten jeden bude takový no.. Možná jsem si jej měla napsat hned, ale každopádně.. uvidím.
Dnešní večer vidím tak na knížku, kterou chci dočíst a možná nějaký film, ještě uvidím, každopádně se docela těším do peřin jelikož mi od včera není zrovna nejlíp..
dog, cute, and black image summer, beach, and friends image hair, girl, and black and white image

Někdy mi chybí

9. května 2016 v 17:59 | Kačka |  Thoughts
Někdy mi chybí poblíž někdo, u koho bych si byla naprosto jistá, že ví jak se cítím, že ví co potřebuji, a že by tu pro mě kdykoliv byl. Chybí mi takový člověk u nás ve městě, teda spíše vesnici. Někdo s kým bych mohla trávit každý den.
Přes to, že není nikdo tady, ten člověk vůbec je. Za což jsem neskutečně ráda a ta osoba to právě čte :D takže si to pamatuj :D
Když nad tím tak čas od čas přemýšlím, chtěla bych kamaráda, který by se mnou vyrůstal od malička, kamaráda, který by se ke mě choval jako starší bráška a nikomu mě nedal. Kamaráda, který by byl vážně jen kamarád, nepřerostlo by to v nic většího.
Ano mám zkaženou představivost všema knížkama a filmama, na které se dívám. Ale to neznamená, že si něco takového nemůžu přát, leč teď už je to nemožné. Ano může se najít někdo takový. Ale už to nebude nikdo, kdo se mnu od mala bude provádět bojovky a hry na schovku a já nevím co všechno. Chybí mi prostě člověk, který by mě znal od základů a vyznal by se ve mě lépe než já sama.
Chybí mi někdo, kdo by měl dovoleno všechno, a přesto nic, protože by nemohl. Někdo kdo by u nás přespával už od malička a byl by to opravvdu můj bráška, kterého jsem nikdy neměla a vždycky si přála..
heh, zase a mě leze depka bo co..
love, couple, and black image love, kids, and quote image couple, girl, and boy image

Majáles

8. května 2016 v 11:31 | Kačka |  Diary
Sliby chyby, zase je neděle a poslední článek vyšel ve čtvrtek, nějak se mi do toho asi nechce. Raději v tak pěkném počasí jsem venku než abych seděla doma. Uvidím jak to bude dál..Slibovat už nic nechci.
Jak všichni víte, v pátek byl Majáles. A jak jsem psala měli jsme něco na podobné bázi i ve škole, takže prvně školní a pak honem do Brna.
Ve škole se nám původně nikomu nechtělo, protože nás nechtěli pustit na ten brněnský, ale nakonec to taková hrůza nebyla, docela jsem se nasmáli a bylo to pěkný dopoledne a část odpoledne :D Měli jsme tam nějaké hry, losování ankety, představení, který bylo asi nejvíc vtipný, no a pak jsem se vydala do Brna, což bylo docela srandovní.
Jela jsem do Brna autobusem, který ale jede na Mendlák, kde jsem v životě jenom projížděla, takže byla docela sranda se odsud vymotat, protože tm bylo ke všemu strašnejch lidí, jako po celým Brně, v první chvilce jsem myslela, že jsem se ztratila.. No nakonec jsem to docela úspěšně našla, takže jsem došla za kamarádkou na byt, kde jsme potom spaly.Když jsme dojely přervanou jedničkou na výstaviště, čekaly jsme, že nám bude trvat strašně dlouho než se dostaneme dovnitř, ale šlo to docela dobře, překvapivě :)
První kapela, nak teré jsme byly bylo ATMO což byla naprostá bomba, jejich písničky se mi líbili vždycky a slyšet je naživo? Super, fakt. Viděly jsme řekla bych docela dost kapel a fakt jsme si to užily. Jako už několik věcí i tohle se stane naše tradice, že budeme majáles navštěvovat každý rok.
Nejlepší show měl podle nás Marpo, protože to bylo fakt bomba, jako na to že neznám tolik jeho písniček a tak, naprostá bomba, fakt :)
Úžasný představení měl taky prý Kraštof, ne kterém jsme byly až na konec, protože jsme čekaly na Kontrafakt, který měl asi půlhodiny spoždění. Ale co jsem slyšela od kamarádky a viděla videa, Kryštof byl taky bomba, myslím, že příští rok se na něho podívám na celýho :D
Všechnu tuhle super atmosféru zajistilo taky počasí, že jelikož kdyby pršelo, nebylo by to ono, takhle jsem skoro do 10 hodin byla v kraťasech a zima mi vůbec nebyla. Celej pátek byl celkově zhodnotila jako naprosto nejlepší den za poslední dobu :D

Knížní výzva [duben]

5. května 2016 v 12:15 | Kačka |  Knížní výzva
Rozhodla jsem se napsat knížní výzvu, jelikož ten článek prostě nemůžu vynechat a jelikož už je květen a já píši teprve za duben, tak abych neměla skluz.
Musím říct, jak jsem psala včera, že jsem si za poslední dobu na knížky udělalal čas, ovšem zanedbávám to ostatní. Četla jsem knížky od Lanczové a jak už jsem jednou zmiňovala, největší problém pro mě dělá odtrhnout se od knížky. Vždycky jsem zvědavá jak to bude pokračovat a jak to nakonec skončí. U dvou myslím jsem na konci brečela a říkala jsem si jak jsem divná, ale ono to bylo smutný.
Celkem jsem zatím měla přečteny 4 knížky a teď jen za měsíc jsem jich přečetla 7. Takže celkově mám přečtených 11 knížek ano ano, kdyby někdo náhodou neuměl počítat mám sice přečtenou polovinu, než bych měla mít, ale to určitě doženu :) A teĎ teda knížky co jsem přečetla.
1. Kapky rosy
Autorku zmiňovat u každé knížky nebude, všechny jsou od Lenky Lanczové.
Byla to jedna z knížek, která se mi líbila nejvíce. Prázdninová, plná zážitků, které chce určitě holka v mých letech zažít. Spoilery tky dělat nebudu, takže se moc rozepisovat nebudu. Ne, že by mě konec knížky zklamal nebo jako jo zklamal, ale spíše tím způsobem, že bych chtěla další díl, protože takhle otevřeně to prostě skončit nemůže, já musím vědět, jak to s nimi dopadne!
2. Vstupenky do ráje
No, abych řekla pravdu, možná mě malinko knížka zklamala, ale spíše dojmem, že byla psaná jinak než ostatní. Ve všech knížkách jde o pubertální holky, což ke mě prostě sedí a já bych se v nich nejraději viděla, kdežto tady jde o dospělou ženu. Kniha měla pěkný děj to ano, ale svým způsobem se mi líbila z těch všech nejméně.
3. Nebe plné hvězd
Opět letní knížka, který sem si jednoduše řečeno prostě zamilovala! Řekla bych že k tomuhle nemám moc co říct. Děj byl úžasný a napínavý. Sice končil otevřeně, ale ne tak, abych u tohoto nutně potřebovala pokračování, tohle je prostě klasický pěkný román pro puberťáky :)
4. Srdcový kluk
No, jak se vyjádřit k tomuto? Řekla bych, že jsem měla k tomuhle nejblíž, jistým způsobem, dívce bylo 16, na prázdniny jela na chatu, sice za trest z propadnutí, což mě se snad netýká :D Ale jistým způsobem jsem k tomu měla prostě nejblíž. Tady u té knížky na konci jsem měla na krajíčku, protože to vypadalo, že to skončí špatně, sice to byl opět otevřený konec, ale ne tak, že bych chtěla pokračování. Přišel za ní přišel, to je hlavní!
5. Vůně deště
Jedna z knížek u které jsem brečela, protože prostě.. Děj celkově a konec knížky byl naprosto úžasnej, nevím jak tady popsat postoj k té knížce, ale.. Vážně nevím co dodat, konec knížky skončil šťastně, ale než se tak stalo, bylo tam plno zvratů a nejasností. Za konec jsem byla ovšem nehorázně ráda
6. Náhradní princ
No tak tuhle jsem četla už podruhé, někdy před dvěmi lety poprvé a tak jsem si ji chtěla přečíst znovu. Docela zajímavý příběh, jak se říká co se škádlívá to se rádo mívá, což v tomhle případě bych přiřadila jako heslo ke knížce, nemámco víc říct, byla prostě pěkná, s pěkným konce, docela :D
7. Potížistka
No a to nejlepší jsem si nechala nakonec. Vlastně zatím sem ji i poslední četla, ale na konci jsem naprosto řvala, jednak kvůli tomu jak je to ukončené, já potřebuji pokračování!, a jednak co se tam stalo.
Tohle je naprosto úžasná knížka! Kdo si chce řečíst nějaký román, tak jedině doporučuji, protože tohle nemá chybu. Jde o prázdniny někde na stanování, o kluka, o prázdniny strávený doma, že i ty můžou být zajímavý, prostě pecka!
bookshelf, book, and books image book, boy, and better image

Týden zase pryč..

4. května 2016 v 18:07 | Kačka |  Diary
Jej, ani se pořádně nerozkoukám a týden je zase pryč a článek na blogu žádný, moje plány přidávat článka nějak troskotají, heh.
Už je konec dubna, vlastně začátek května, ale neřekla bych, že se něco změnilo. Škola mě přestala bavit už před dávnou dobou, čtu knížky, a který jsem neměla čas a teď nemám čas na něco jinýho. Moje snaha chodit běhat skoncovala taky někdy na konci dubna, ale necelý měsíc to byl, to se musí uznat, i když žádný jiný pokrok..
Novinky by možná i byli.. Minulý pátek bylo u nás ve škole poslední zvonění, ale já tam nebylo, docela mě to potom mrzelo, ale zase si říkám tak co no..? V sobotu byli čarodky, tak jsme se s kamarádkou domluvily, že půjdeme do nedalekého města, kde ovšem nic nebylo a nakonec jsme skončili u nás ve vesnici u jednoho kluka, kterej tam měl svoji partu a kamarádka kamaráda.
Od pondělí nám ve škole začali maturity takže jsme měli skrácené vyučování, končili jsme krom úterý teda, kdy nám to ro změnu vynahradili brzo, a tak jsem měla aspoň víc času odpoledne doma něco dělat. V pátek máme ve škole Majáles, je to školní tradice. A má to být něco na bázi Majálesu, na který se s kamarádkou taky chystáme, takže jsem zvědavá jak to všechno dopadne, o tomhle vám dám určitě vědět :)
Už bych se opravdu chtěla zaměřit na přidávání článků, ne jak doposud, řekla bych na jednu stranu, že se loňská pauza opakuje, ale jak jsem se tak dívala, všechny blogy poslední dobou stávkují.
boat, photography, and relax image grunge, friends, and sky image fashion, outfit, and style image