Nikdy nemusíme ztrácet naději, protože nikdy nemůžeme být nazvratně zničení.

Září 2016

Nevím kudy kam..

26. září 2016 v 17:29 | Kačka |  Thoughts
Žiješ na kolejích, všichni tě milují, krom toho kdo chybí ti teď nejvíc. Ten co mu utíkáš, neboť mu zazlíváš, že tě měl tak trochu moc rád.
Dlouho jsem přemýšlela jak popsat to, co v sobě dlouhou dobu dusím, ale nikdy jsem nepřišla na to co přesně to je. Pocit, že je to jiné než loni? Že to vzdal a bere to jinak? Nebo že si opět jen něco namlouvám? Nevyznám se sama v sobě, natož pak abych mohla říct jak je na tom on.
A navíc nikdy jsem se nedověděla přímo nebo alespoň nějak od tebe, že je to fakt, že něco pravdy na tom je.
Přecházím řeči ostatních se slzami v očích jen z důvodu, že to je na tom to nejhorší. Tvoje řeči, ale bolí nejvíc. Neuvědomuješ si to já vím, i přes to to vždy zamrzí. Protože to zranitelné já, které nemám ráda, většinou vyhraje. Stalo se toho za tu dobu dost a přesto jsem si nejvíc užívala ty první chvilky, kdy jsem šla do neznámého.
Kamarád za všechno, kluk kterýho jsem dlouho hledala. Viděla jsem v tobě nejlepšího kamaráda, kterýho jsem hledala dlouho, kterýho jsem vždycky záviděla ostatním a nikdy neměla. Někoho komu bych řekla všechno nehledě na to co by mě trápilo a jak hloupé by to bylo. Někoho s kým bych dováděla jako malé dítě a s kým bych se mohla prát jako s bráchou.
(Ano opravdu nesnáším ty zamilované a dokonalé filmy, které kazí tu realitu světa, a na které se my upínáme, jelikož v tom vidíme tu budoucnost krásnou a bezchybnou, s žádnými starostmi a stresem, který je v životě naprosto normální.)
Zakázané ovoce chutná nejlíp a já přemýšlím co přesně tohle pro mě znamená. Nejsem zamilovaná, tím jsem si jistá, alespoň ne teď. Ale vím, že mi na tobě záleží víc než by asi mělo.
Přesto je to všechno pryč, ani jsem si to nestihla uvědomit, že něco takového by se stala realita, no opět nestala.
Jenže víš proč mě to mrzí nejvíc? Zase jsem si za to mohla sama. Opět jsem si to zavinila já a opět mě dostali ty řeči ostatních, které bych ani neměla řešit, které bych neměla poslouchat, ale přesně to já dělám.
Ráda bych se dostala ven z tohohle kolotoče, který mi běhá nejen v hlavě, a ze všeho nejradši bych se konečně ráda vyznala taky sama v sobě. Vyřešila tohle kolem všeho a nechala život tak, jak by to sám chtěl s tím, že by nám dával dopředu vědět co přesně sami chceme.
boy, couple, and girl image love, couple, and smile image love, couple, and kiss image

Oslavujeme 2 roky [13. 8. 2016]

20. září 2016 v 13:59 | Kačka |  Diary
Bylo to sice minulý měsíc, ale pár slov bych k tomu chtěla říct.
Až neuvěřitelně rychle to uteklo od doby co jsem psala článek Oslavujeme 1 rok, a od té doby se taky mnohé změnilo. Jsem ráda za to, že blog ještě funguje, sice v poslední době spíše nefunguje, ale i tak se po dobu dvou let mohu obracet někam, kde mě za to nikdo neodsoudí a mnozí mi pomohou.
Nikdy jsem netoužila a ani netoužím po tom mít nějak slavný blog, který bude znát spousta lidí a jsem ráda za to málo pravidelných čtenářů.
Moje loňské řeči, jak už jsem vyrostla z dětských let, a že bych spoustu článků napsala jinak než tenkrát jsou pravdivé i teď. Neřekla bych, že vidím zasadní rozdíly v mém chování, povaze. Jsem si vědoma určitých priorit a toho co se od loňského léta změnila, jak mě střední změnila. Nestalo se nic radikálního, přesto sama v sobě vidím změnu. Opět jsem se posunula v názorech na věci a vidím to opět jinak. Ale tak už to asi má být, že se člověk neustále, nehledě na jeho věk, vyvíjí a určitým způsobem mění.
Nehledě na to jak často přidávám a přidávat příspěvky budu chci blog při i minimální aktivitě udržet, protože jsou pořád věci, ze kterých se ráda vypíši.
Tak jako loni, chtěla bych poděkovat všem, kteří na tenhle blog zavítali a popřípadě tady nechali komentář. Opravdu si vašich rad cením a doufám, že za rok vydám opět stejný článek ♥

Praha [7. - 10.9. 2016]

17. září 2016 v 12:16 | Kačka |  Diary
Jak už jsem se zmínila, jeli jsme se školou hned na začátku roku do Prahy na čtyřdenní výlet. Kdybych to měla nějak shrnut do jedné věty napsala bych asi, že to byl pěkný výlet, po kterém nás ale boleli nohy.
Podle programu jsme prochodili vážně téměř celou Prahu, ale viděli jsme pěkné památky a věci, kam bych se sama asi jen tak nedostala. Sice to ten poslední den už bylo únavné, protože to vedro, které jsme celé čtyři dny měli tomu moc nepřidalo, ale opravdu bych řekla, že to stálo za to.
(Tohle jsou fotky zezadu Pražského hradu)
Nebyla bych to já, kdybych si něco neudělala, a tak jsem hned první den navštívila v noci nemocnici, jelikož měli učitelé podezření na můj zlomený malíček na noze. Naštěstí! to bylo jen naražené, ale bolelo to snad ještě víc. A můžu říct, že v Praze mě do nemocnice už nikdy nikdo nedostane. Ti doktoři byli totiž vážně moc milí ano teď to měla být ironie.
Nejkrásnější prohlídka byla jednoznačně noční Prahou, která byla nádherná ♥ jediné co té prohlídce chybělo byl nějaký ten přítel :D a potom se mi nejvíce líbil výhled z Petřína, to bylo taky nádherné vidět daleko z výšky.
(Jedna fotka z Petřína a jedna z noční Prahy)
Další takový střeštěný zážitek bylo tancovat před Pražským hradem, kde si nás všichni cizinci točili a fotili. Prý to naše škola dělá každý rok, a tak to učitel zařídil i nám. Moc se mi taky líbila zeď Johna Lennona, kde jsme si s kamarádkou napsaly vzkaz a vyfotily se.
Krásný bylo jak všude na "známějším" místě pouštěli velký bubliny, prostě takový ten bublifuk z tyček a provázků, vypadalo to fakt pěkně ♥ A s kamarádkou jsme ochutnaly trdelník s jahodama a čokoládou a šlehačkou abylo to moc dobrý :D ♥ To už jsem taky dlouho chtěla ochutnat :)
No až na závěrečný večer, který se trošku nevyvedl, to byl úžasný zážitek a určitě jeden z nejlepších výletů na gymplu :) ♥
Poslední den v sobotu jsme nebyli v Praze, ale navštívili jsme Terezín, kam jsem se chtěla podívat už o prázdninách s dědem, tak se mi alespoň splnil další sen, kam jsem chtěla :)
(A v Terezíně jsem teda nefotila, takže žádný fotky bohužel nemám)

Buchlov, Buchlovice [18. 8. 2016]

6. září 2016 v 21:24 | Kačka |  Diary
S rodiči pravidelně každý rok jezdíme o dovolené někam na výlet. Většinou jen po okolí. Po památkách, po zajímavých míste, dříve to bývali hodně ZOO, ale na to už jsme prý velká. A já tem letos chtěla jet! Prý velká, neviděla jsem všechny ZOO v česku a chtěla bych je vidět, možná někdy.
Letos jsme se s našema nemohli domluvit kam pojedeme, každý chtěl jet jinam, ale přeci jen, jezdí se na výlet hlavně kvůli mě, měla jsem tentokrát poslední slovo. A tak jsme jeli na hrad Buchlov a zámek Buchlovice.
Na hradě jsme procházeli základní okruh, protože v ostatních se chodilo na věže a mamka nemá ráda výšky, tak jsme tam nemohli.
(Tohle byla aspoň jedno fotka z hradu, kterou jsem udělala.)
Jelikož jsme jeli už brzo ráno, měli jsme první prohlídku, kde nás bylo pouze 7, a tak jsem si to užívala víc než normálně, kdy je kolem vás plno lidí a vy si pomale nestihnete prohlédnout všechno co chcete, za to tam bylo odčas strašné "dusno". Většinou se alespoň někdo na něco zeptá, tady bohužel ne.
Po prohlídce hradu jsem naše přesvědčila, že se musíme jít podívat na kapli, kterou měli postavenou asi 2 km od hradu a kam se chodívali modlit. Byla to pěkná procházka, bylo krásně, svítilo sluníčko, sice jsme potom museli šlapat do kopce, ale o nic hrozného nešlo.
(Ty srny byly cestou ke kapli pod kopcem, no a to už byla ta kaple.)
Něco kolem poledne jsme se přesunuli do města Buchlovice, kde přímo uprostřed města stojí stejnojmenný zámek. Má kolem sebe nádherné zahrady, ve kterých se točila pohádka Čertova nevsta. Ty zahrady se mi na tom asi líbily nejvíc, byli pěkně upravené, všechny keře zastřižené, všechno rozkvetlé, paráda :)
V zámku mě překvapilo, že lze fotit, ale jak jsem zmínila výhodu prohlídky hradu, v této prohlídce nás bylo hodně a přes lidi jsem ani některé věci neviděla. Stejně se mi na zámku nejvíc líbily klouzací papuče, které jsme si museli všichni obout :D
(Takhle je ten zámek vlastně rozdělený na dvě půlky.)
Potom jsme šli s našema na oběd a projít se po městě a nakonec hurá domů. Přidávám sem i pár fotek, ale opravdu pár, jelikož jsem moc nefotila (a to jsem chtěla).

(A fotka zahrad zámku. Ta poslední semi líbí nejvíc, takhle tam měli udělaný všechny cesty. Lemovaný stromama, vypadalo to moc pěkně :) )

Začátek školy

3. září 2016 v 22:05 | Kačka |  Diary
V první řadě o sobě musím napsat, že jsem strašná. Slíbila jsem tři, čtyři články a nevyšel ani jeden. Jeden jsem začala psát, ale pak jsem musela odjet a už jsem jej nedopsala. Prostě děs.
Jak jsem teda ukončila prázdniny? Samozřejmě jsem nestihla všechno, co jse chtěla. Například jsem se neviděla s kamarádkou, což mě fakt mrzí. Ale jinak, pouť se vyvedla, výlet byl taky pěkný, o tom snad ještě vyjde článek, a poslední víkend jsem sice měla ještě pracovní, ale se ségrou na střelbách, o tom ybch taky mohla napsat.

No a pak nás nečekalo nic jiného než škola. Jak jste se těšili vy? A jak jste nový školní rok započali? Nebo jdete až v pondělí? Popravdě řečeno, vůbec sem i letos nechtělo, nevím ani proč, ale uteklo to rychle.
Letos sí říkám, že se nebudu kvůli škole tolik stresovat, přijde mi to naprosto zbytečné, vždyť nemusím mít samé jedničky. Navíc nám nastali nějaké změny mezi učiteli, kteří mne učili, takže mám jisté obavy. Což si stejně během roku určitě několikrát přečtete.
Nejvíc mne dostalo v pátek, když nám jeden učitel oznámil, že jsme nestihli napsat všechny písemky, a tak si je napíšešme teď, takže v pondělí píši z češtiny první písemku, super co?
U nás na škole se v druhém ročníku jezdí do Prahy a ani nás to nemine. Odjíždíme už ve středu a vracíme se až v sobotu večer. Což mi docela překazilo plány na sobotu, ale i tak se do Prahy docela těším :)
Když taťka četl náš program, říkal že prochodíme celou Prahu. Budu se snažit hodně fotit a vydat z toho snad potom nějaký článek :) Minimálně o zážitcích, i kdyby bez fotek!
Dneska jsem s rodiči v Brně, teprve si kupuji všechny věci do školy, taky jsem si objednala nový batoh, tak až mi přijde mohla bych udělat nějaký článek na téma školy, možná, uvidíme :)
Doufám, což doufám už dlouho ale., že se to se mnou a články zlepší. Určitě si věčně budu stěžovat na školu, takže minimálně to se dá čekat, uvidíme, opravdu v to doufám, že už ano :)
book, girl, and ideas image cry, learn, and school image beach, beautiful places, and Croatia image