Nikdy nemusíme ztrácet naději, protože nikdy nemůžeme být nazvratně zničení.

Říjen 2016

Plním si sny #1

30. října 2016 v 9:08 | Kačka |  Wishlist
V pátek oslavovala kamarádka narozeniny a já jí jako dárek pekla dort. Chtěla jsem udělat takový ten rainbow cake, protože se mi to strašně líbí a vypadá to pěkně. A tak jsem brouzdala po internetu a hledala nějaký přijatelný recept a recenzi, abych se mohla pustit do dělání. Postupně to potom ode mne byla taková inprovizace, jelikož jsem do poslední chvíle nevěděla jestli se do toho mám pustit, musím totiž zmínit, že dort jsem v životě nepekla :D
Ale nakonec to bylo v podstattě docela jednoduchý a musím říct, že se povedl a všichni říkali, že jim chutnal, tak to snad byla pravda :D

RECEPT NA RAINBOW CAKE:
Korpus (množství na jednu placku)
1 vejce
47g změklého másla (já používala heru na pečení)
50g cukru krupice
100g hladké mouky
50ml mléka
1/2 lžičky prášku do pečiva
1 lžička vanilkového aroma
špetka soli
potravinářské barvivo
Forma na dort o průměru cca. 20cm
Všechny ingredience jsem smíchala dohromady pomocí šlehače, těsto je takové hutnější (za mě bych přidala ještě trochu mléka, dort byl i hutný při jídle). Těsto jsem dala do dortové formy, kterou jsem měla vyloženou pečícím papírem a pekla v troubě na 180°C zhruba 8 minut. Do doby než se kraje odloupnou nebo to poznáte pomocí špejle, že se na ni nic nepřilepí.
Já dělala dort pouze ze tří barev, jelikož jsem doma více barviček neměla, sice by šly určitě smíchat dohromady, ale ve finále to stačilo.
Původně mi přišlo, že byly placky moc nízké, ale jak se daldort dohromady a nakrájel, nebyla to pravda.

S někým je to jiný..

27. října 2016 v 20:21 | Kačka |  Thoughts
Přemýšlela jsem (dlouho) jestli tenhle článek vydat. Vždycky jsem blog brala za místo, kam se můžu vypsat ze všeho co mě momentálně trápí, ze všeho co nechci zrovna držet v sobě nebo z toho s čím bych od vás chtěla poradit. Bylo to místo o kterém nikdo nevěděl a já se tak nemusela bát toho, že se někdo dozví věci, které ani nechci aby věděl, ať už jde o kohokoli.
A za to místo blog pořád beru, ačkoli o něm někteří lidé již ví, někdy si říkám proč? nechci aby to věděli, ačkoli jsou to lidi, kterým jindy řeknu vše. Někdy je mi to naprosto jedno, vždyť oni to ví. Přesto ale máme všichni nějakou "věc", kterou neví nikdo a ani nestojíme o to, aby ji někdo věděl. Jenže v tomto případě, už se potřebuji vypsat, ať už se bude dít cokoli.

V podstatě všechno tohle začalo loni, měla jsem se rozhodnout kam jít na střední školu, a tak jsem se rozhodla a poznala nový lidi. Lidi, na kterých mi nyní neskutečně moc záleží, a za který bych dala cokoli, ať to stojí co to stojí. S jedním je to ovšem jiný. Ráda bych napsala, že poslední měsíc či dva, ale jak tak brouzdám blogem a dívám se, co se za ten rok změnilo, trvá to v podstatě celou dobu.
Nevím kdy a jak to začalo, ale část mě se loni přikláněla k tomu, že tohle není dobrý, že to nemá smysl, a že by to nedopadlo dobře. A tak jsem to na úkor řečí ostatních, ze kterých bych si neměla nic dělat (ale stále dělám), zavrhla. Skončila jsem to co ani nezačalo, ale zničila i to, co jsem takovou dobu hledala a na chvíli si myslela, že jsem našla. Už v té době jsem nad ním uvažovala jinak (odkaz), ale také jinak než teď. Tolik věcí se za tu dobu změnilo a mě ani nepřijde, že se to všechno stalo.
love, couple, and hug image love, couple, and boy image couple and love image

Shrnutí posledních dnů

20. října 2016 v 20:29 | Kačka |  Diary
Neuvěřitelné jak ten čas letí, včera jsem se podívala na blog, s tím, že jsem si myslela, že poslední článek vyšel v pondělí, takže by to byly dva dny. A on vyšel už v neděli? A zítra je pátek? Neskutečně mi to celkově utíká, ale jednotlivé dny ve škole se pomale táhnou.
Měla jsem toho ve škole i tento týden hodně. Dneska mi je navíc špatně a mamka mi říká, abych zůstala doma, jenže zítra ještě píšeme test. A raději bych jej měla za sebou než to zase odkládat po prázdninách, kde toho máme opět dost. Nevím jak to ti učitelé dělají, ale na každý týden se nám toho nakupí tolik.. A já už nemám ani náladu, ani sílu se to učit. Odstavce co se učím přejíždím jen očima bez šance si něco zapamatovat a usínám u toho únavou, protože jsem nevyspalá.
Opět se mi poslední dobou honí v hlavě spoustu myšlenek a já přemýšlím, jestli se vypsat právě sem. Dříve bych neváhala, ale teď za této situace nevím.
Chtěla bych si alespoň na chvíli odpočinout, ale nevím kdy, nevím jak. Vypnout nemyslet na nic, jenže to nejde.. Prázdniny příští týden budou příliš krátké, vánoční za pár měsíců snad ještě kratší. Navíc nevím jak to vymyslet s dárky k vánocům, některé mám vymyšlené, ale nemůžu je sehnat, u někoho nevím vůbec co pořídit.
Za čtrnáct dní by měli mít naši prváci bílou prodlouženou, a tak jsme se spolužačkou přemýšlely, že by jsme se šly podívat, i když obě nevíme jestli jít :D Což mě přivádí k tomu, že jsme se s mamkou bavily o nějakém obchodě kde prodávají šaty (teď si nemůžuvzpomenout co přesně to má být) a že tam byla nějaká teta a mají tam moc pěkný šaty, takže jsem přemýšlela, že bych si nějaké nové chtěla pořídit. Samozřejmě by šly finance zase ze svého (ne že by mi to vůči rodičům vadilo), ale peníze letí a já od prázdnin v práci ještě nebyla, nějak mi to nevyšlo. Když jsem mohla měli už rozpis napsaný, když měli málo lidí já měla už něco v plánu. No jako normálně mi to prostě nevychází. Každopádně bych do vánoc do práce ještě chtěla, protože peníze se hodíí vždycky, obzvlášť před těmi vánocemi, takže pokud mi to vyjde snad..
Dneska už jdu spát, abych se pořádně konečně jeden den vyspala a ríno uvidím jak mi bude a jestli půjdu do školy, ale raději bych šla, takže vám přeji dobrou noc, pevné nervy ve škole a snad napíši článek někdy brzo, uvažji o tom jedno, tak uvidím..
school image run away, love, and away image christmas, present, and winter image

Po čase si popovídáme [part_5]

16. října 2016 v 15:13 | Kačka |  Diary
Po týdnu se zase obracím na blog. Opět jsem tu delší dobu nebyla, ale měla jsem toho poměrně dost.

Minulý víkend jsem byla v Brně. Chtěla jsem si koupit nějaké trička s dlouhým rukávem, protože skoro žádné nemám a ráno už je přeci jen zima. A chtěla jsem se taky podívat už po nějakých botech na zimu a kabátu. Řekla jsem mamce, že bych na zimu chtěla kabát a tak jsem se dívala. Zatím mají všude jen podzimní trnčkoty, takže si asi ještě budu muset počkat. Ale jinak jsem si koupila jedny rifle, šedý žíhaný svetr a zelený tričko, taky takový žíhaný. Jinak mi přišlo že z oblečení nic moc.
Koupila jsem taky už první dva dákry k vánocům, ale zbytek musím ještě pořešit :D
Ve škole toho tento týden bylo dost a ještě týden bude. Písemek není zase moc, ale jsou velké, což se celkem vykompenzuje. Zatím to zvládám celkem obstojně, ale nejvíc mě dostává to raní vstávání, je to prostě brzo a když takhle mám vstávat 3x do týdne nemám to ani kdy naspat. Naštěstí budeme chodit jen tento týden a potom máme prázdniny :) Alespoň krátký :)

Včera jsem dopoledne vařila, jelikož naši pracovali. A odpoledne jsme se po dlouhé době domluvily s kamarádkou a šly jsme si sednout do kavárny. Zase takový klidový, odpočinkový odpoledne, všechny a všechno jsme zase prodrbaly :D Už dlouhou dobu jsem chtěla změnit svoji úvodní fotku na facebooku, tak jsme taky udělaly pár fotek, takže jsem konečně po 2 letech vyměnila svoji úvodku.
No a dneska se musím učit chemii, protože zítra zkouší a ve čtvrtek stejně píšeme test, takže mi neuškodí se na to konečně pořádně podívat :)

Doufám, že se ozvu zase dřív než po týdnu. Mám napsaných pár článků, tak je třeba vydám uvidím jak přesně mi to vyjde a kolik toho ve škole zase bude :)
school image gift, christmas, and winter image fashion, girl, and outfit image

Moje oblíbené ... [Knihy 2]

7. října 2016 v 19:21 | Kačka |  Everything
Téměř po roce jsem "objevila" tuhle sérii a chtěla bych napsat pár dalších knih a filmů, které se za tu dobu stali jednoznačně moji oblíbení. Není to tak, že bych na tuhle "sérii" zapoměla, ale díky knížní výzvě jsem knihy nepsala, ale chtěla bych si takovýhle seznam věcí, který mi přiroste k srdci, napsat už jenom kvůli sobě, abych se za pár let mohla podívat co jsem v tu dobu milovala.
1. Kapky rosy
V tuto chvíli se jedná opravdu snad o nejoblíbenější knihu. Jde o letní román, ve kterém se odehrává láska Karolíny k Matějovi, který sice určité sympatie ke Karolíně má, ve výsledku zprvu neudělá nic (A pak se v těch klucích vyznejme že?) Nevím čím přesně popsat to, že jsem si knížku zamilovala tak moc a přečetla ji 3x během jednoho měsíce, ale opravdu se stala mojí srdcovkou ♥
2. Zůstaň se mnou
Někteří tuto knihu možná budete znát pod angliscým ázvem If I stay nebo taky ve filmovém zpracování pod stejným názvem. Jak už jsem se zmiňovala v knížní výzvě, chtěla jsem si pořídit druhý díl a tak jsem taky udělala. Ještě jsem jej nepřečetla celý, ale určitě jej přečtu.
Zatím, ale musím říct, že první díl s emi líbí víc, uvdím až knihu dočtu celou.
3. Hanin kufřík, Moje dlouhé mlčení
V obou případech se jedná o knžku, která se týká druhé světové války a to konkrétně holocaustu. Koncem 9. třídy, a vlastně i teď, jsem se o toto téma docela zajímala (nebo zajímala jsem se už dříc, ale v 9. jsme to probírali ve škole, takže to tím bylo jen podpořeno).
A osobně musím říct, že obě tyto knihy jsou uchvacující. Moje dlouhé mlčení ve mě zanechalo vážně hodně smíšené pocity.
K těmto dvoum knihám bych chtěla přidat ještě Deník Anny Frankové, který si chci pořídit nebo alespoň přečíst.
autumn, fall, and cozy image coffee, book, and vintage image book, witch, and magic image

Jedno z podzimních odpolední

4. října 2016 v 18:47 | Kačka |  Diary
Nedávno nám začal podzim, což většina z vás určitě ví, ať už jen díky počasí, které se nám v poslední době zhoršilo a prší, jako třeba dneska. A taky jsem si minulý týden konečně změnila design blogu na podzimní.
Já osobně mám podzim docela ráda, ale ten "teplý" kdy neprší, ale jen se mění barvy listí na stromech a je to jednoduše ten suchý podzim, kdy nejvíc miluju vzít si knížku a čaj, zapálit svíšku a odpočívat. Nebo odpolední vycházky, kdy ještě svítí z posedních sil slunce a kdy si můžu obléci svetr s šátkem a lehkou bundu. Miluju kombinování oblečení na podzim, protože mi přijde, že je to roční období, kdy se dá nejvíce vyřádit.
Leš není halloween náš svátek, ale americký a myslím, že i dýně nepatří ke kořenům tradicí naši, ale amerických, mám ráda vydlabané dýně, které svití před domem nebo v zahradách a celkově podobné dekorace, které se k podzimu vážou.
Depresivní náladu tohle podzimní odpoledne ale na mě přeneslo. Seděla jsem odpoledne v autobuse už na cestě domů a přemýšlela, kde ztrácím čas, kterého mám nedostatek, kde jsou ty moje bezstarostná léta, kdy jsem nad ničím nepřemýšlela. Kam se poděla to všechno podělo. Proč nad vším tolik moc přemýšlím a proč mi vadí věci, které bych neměla absolutně řešit?
Nevím a jako obvykle a jako všem ani mě není odpovězeno na otázky proč, není odpovědi, která by nám byla poskytnuta a už díky tomuto je dalších plno pro nás zbytečných otázek.
Potřebovala bych vážně na pár dní vypnout, opustit místa, kde se pohybuju věčně a neřešit nic, nikoho a opravdu si odpočinout. Přijde mi, jakoby žádné dva měsíce volna nebyly a pomale, ale jistě se mi škola dostává až někam.. do paty. Nejenže mi škola přináší stres, který jsem teda letos chtěla zavrhnout, ale především i spoustu otázek, na které bych odpověď myslím ani raději naznala.
background, paradise, and landscape image love, couple, and kiss image art and sad image

Projekt 101 cílů za 1001 dní

1. října 2016 v 10:00 | Kačka |  Wishlist
Tenhle projekt už jsem viděla na několika stránkách a přišlo mi to pěkný. Lidé mají neustále nějaké sny a cíle a podělit se s němi s někým dalším mi přijde krásné, třeba to motivuje někoho dalšího, tak jako mě. Třeba to motivuje právě toho člověka ukázat těm lidem, leč cizím, že na splnění svých cílů opravdu má!
A tak jsem se rozhodla i já sepsat svých 101 cílů a zkusit je za 1001 dní splnit, uvidíme jak se mi povede a co všechno se při plnění zažije.
Začátek: 1. 10. 2016 Konec: 28. 6. 2019
Splněno
Plní se
20/101

1. Udělat si tetování
2. Obarvit si vlasy (nebo alespoň konečky)
3. Nechat si narůst dlouhé nehty a pečovat o ně (tohle bude těžké, z nervozity si nehty trhám)
4. Začít běhat a posilovat
5. Pořídit si formu na cupcakes a konečně je upéci
6. Pořídit si smoothie maker
7. Pořídit si mobil s kvalitním fotoaparátem
8. Koupit si zrcadlovku
9. Jít na koncert Kryštofa
10. Jet do Amsterdamu