Nikdy nemusíme ztrácet naději, protože nikdy nemůžeme být nazvratně zničení.

Prosinec 2016

Co bylo a bude?

20. prosince 2016 v 19:16 | Kačka |  Diary
Ten pocit, když právě dopíšete článek, kliknete na zveřejnit hned a ono vás to hodí na přihlašovací stránku a článek nejen, že se vám nevydá, on se vám dokonce ani neuloží.
Asi nemá cenu tu psát jak jsem měla na čtvrtek a pondělí naplánované články, ale nevyšli kvlůli tomu, že jsem neměla čas, jednoduše jsem prostě neměla chuť. A poslední dobo unemám nějaké nutkání svěřovat se se vším, co mě v dané chvíli štve. S občasnmi chvilkami, kdy se potřebuji vypovýdat někomu, koho nezná a potom to probrat s těmi nejdůležitjšími, nejlepšími, kteří si to tady přečtou.
A co se vlastně dělo od minulého článku? Minulý týden byl strašně nabytý písemkami a na to jak katastrofálmě jsem je napsala jsem dostala jen jednu 3 a jinak 1 a 2, takže pohoda, to jsem zvládla docela dobře.
Minulý týden začala píct mamka cukroví, tak jsem jí samozřejmě pomáhala a v sobotu jsme to spolu spelovaly a polévaly, takže máme všechno. Dneska sjem ještě zdobyla perníčky a už to máme.
V neděli jsem byla se sestrou v Brně. Šla s přítelem do kina a já si oběhala obchody a sehnala poslední dárky, které jsem potřebovala. Ještě mi má jeden přijít, měl dneska, ale doufám, že zítra dorazí! Včera jsem se taky pustila do jejich balení a až na dva už to mám taky hotové.
V pondělí jsem byla se školou v kině na Anděl páně 2 a měla jsem naplánovaný článek, ale on ještě vyjde! Dneska jsme měli "sportovní" den kdy holky hrály volejbal, mladší kluci flortbal a starší kluci basketbal. Hádejte kdo vyhrál ze starších holek? Ano my :) A kluci v basketbale byli taky první, takže dneska docela úspěch.
Zítra by jsme měli jít na nějaký pochod, původně jsem jít nechtěla, ale byl za námi ředitel, protože třídní s tím měla nějaký problém a nakonec jdu. Za ty řeči a všechno kolem mi to opravdu nestojí. No a ve čtvrtek by jsme měli mít školní besídku, kde budeme s hudebkou zpívat a potom si budeme dávat dárečky. V pátek se konečně uvidím s kamarádkou ♥
Ale to už se snad ještě ozvu. Právě na pátek mám naplánovaný článek Dopis Ježíškovi, ale nebude to takový ten klasický Milý Ježíšku, letos bych si přála.. ale takový, na který jste u mě zvyklý z Dopisů.
A jak se máte vy? Taky jste toho měli ve škole popřípadě práci moc a nabalili to všechno na vás? A jak jste na tom s dárky, máte je už pokoupené a zabalené?
girl, light, and tumblr image brunette, couple, and christmas image snow, winter, and christmas image

Po čase si popovídáme [part_6]

11. prosince 2016 v 18:59 | Kačka |  Diary
V pátek jsem po škole jela nakupovat dárky do Brna. Ve finále jsem zjistila, že stejně nemám všechny. Chybí mi půlka dárku pro kamarádku a dárek pro sestřinýho přítele. Ale jinak jsem sehnala všechno co jsem chtěla, tyhle dva dárky se totiž rozhodli až včera, takže jsem je ani koupit nemohla.
Myslela jsem, že mi upadnou ruce pod tíhou těch tašek. První půlku dárků jsem dala do batohu a tu druhou půlku jsem nosila v rukách. Sestra, jelikož se bude stěhovat a aby se nekupovali zbytečnosti, chtěla skleničky z ikey do výbavy a ty byly pěkně těžký.
Všechno jsem ale úspěšně koupila a zvládla a kolem páté jsem se potkala s taťkem a šli jsme spolu na hokej. Měl z práce pernamentky a tak jsme se po dlouhé době byli podívat. Potom jsme jeli ještě nakupovat, protože mamka napsala seznam co koupit a než jsem se dostala domů, bylo nějakých deset hodin.
Včera jsem byla doma sama a tak jsem si dopoledne uvařila a jelikož jsem si už ve čtvrtek dělala těsto na perníčky, pustila jsem se do pečení a udělala další dvě těsta, aby jsme s mamkou teď v týdnu mohly píct. Perníčky se mi povedly a ještě je budu zdobit až se k tomu dostanu. Domluvily jsme se s mamkou, že budeme dělat jen jeden tvar, tak jsem dělala hvězdičku, aby to bylo takový jednotný a vánoční.
Večer měli naši prváci dokončenou, tak jsme s děckama ze třídy byli, tentokrát nás bylo víc než na dokončené. Bylo to, zajímavý..
Děcka byli celý paf, že jsme si s něma já a kamarádka daly panáka. Ale nikdo prostě neřekl, že nepijeme, jen ještě tak nějak nebyla příelžitost s něma. A tentokrát jsem prostě chtěla.
Opět když jsem tak stála nahoře na té galerii a dívala se na ty děcka co tancovali, jak si to užívali a vzpomínala na loňský rok. Neustále se opakuju, ale čas neskutečně rychle utíká. Je to neskutečný.
Někteří kluci to trošku s tím pitím přepískli a ať mi netvrdí, že ne, protože prostě jo. Je zvláštní jak se kluk chová jinak, když je s ostatníma klukama a jak se kluk chová, když je sám s holkou. Chtěla bych se konečně vyznat sama v sobě. A taky možná v něm, bylo by to všechno snazší..
aesthetic, dark, and boy image love, couple, and hug image couple, boy, and girl image

Druhá adventní neděle

7. prosince 2016 v 14:45 | Kačka |  Diary
Máme za sebou druhou adventní neděli a je až neuvěřitelné, že do vánoc zbývá pouhých 17 dní. Před pár dny nám začal prosinec a počasí podle toho taky vypadá. Začalo sněžit, leč se sníh rovnou rozpouští a venku se pěkně ochladilo. Přemýšlela jsem jestli i letos udělat "vánoční edici" tak jako loni. Ale dvě neděle už jsem propásla. A vánoční články můžu vydávat i v průběhu prosince.
Změnila jsem už taky pozadí blogu a celkově zase obrázky, aby se to alespoň trochu týkalo vánoc. Řekla bych, že většina z vás už začala péct vánoční cukroví nebo alespoň perníčky, které se potřebují chvilku uležet. Jak jste na tom s dárky? Já v pátek jedu do Brna, doufám že už naposledy a že pořídím všechny zbývající dárky. Nevím ale co koupit sestře, to musím do pátku ještě vymyslet. Měli by jste nějaký typ? (sestře je 22)
Ve škole se toho kupí docela dost, převážně důležité testy, které chtějí všichni psát ještě před vánoci, což je opravdu těžké. Poslední týden máme totiž každý den nějakou "akci", to už se neučíme, takže příští týden bude pěkně těžký. A vlastně zítřek taky.
Teď mám naplánovaných pár článků, tak doufám že je dopíši a vydám tak jak chci. Chtěla bych se blogu věnovat tak jak předtím, přidávat více článků, ale o tom už jsem mluvila několikrát. Doufám ale, že minimálně od nového roku to tak bude, s tím, že teď v prosinci mám tedy několik článků, které chci ještě vydat (Dopis Ježíškovi, Ohlédnutí za rokem 2016, ...).
Chtěla bych stihnout tolik věcí a přitom mám pocit, že absolutně nemám čas. V pátek jak budu v Brně jdeme s taťkem na hokej a v sobotu jdeme se spolužáky na dokončenou našich prváků. Dlouho jsem se neviděla s kamarádkou, což mě mrzí, ale dva plány nám ztroskotaly a uvidíme se až těsně před vánocemi.
Doufám, že to do konce školy nějak doklepu, z učení zbývá v podstatě už jen 7 dní, i to mi ovšem připadá moc. Na druhou stranu, dneska jsem v autobuse přemýšlela, že po vánocích budeme mít do uzavřená pololetních známek 14 dní. Neuvěřitelné, ale to opět moc předbíhám.
Doufám, že jste ještě nepropadli vánočnímu stresu, že se máte pěkně a ničím se netrápíte. A já se snad brzy znovu ozvu.
december, christmas, and happy image christmas, gift, and present image study, school, and desk image room, bedroom, and bed image

Hollabrunn Krampuslauf [2016]

2. prosince 2016 v 16:08 | Kačka |  Diary
Minulou sobotu jsem byla s dědem v Rakousku, přesněji řečeno v Hollabrunnu na Krampuslaufácích. Myslím, že víc k tomu není potřeba říkat. Protože tahle tradice "čertů", která se v tohto podání držela v Rakousku se pomalu, ale jistě dostává i k nám.
Tento víkend jsou i v Retzu, původně jsem měla jet s dědem znovu, protože to bratránkům bylo líto. Ale jsem nemocná a nakonec jsme se domluvili, že nikam nepojedeme. Až přístí rok.
Jeli jsme teda s nějakým kamarádem dědy, který řídil a vezl nás tam, protože v Rakousku pracuje a je zvyklý tam jezdit a zná to tam a nemuseli jsme se nikde zbytečně motat a ztrácet.
Byli jsme tam o něco dřív, takže jsme si prošli celé město, ze kterého dýchala už ta typická idylka vánoc. Všechno bylo všude ozdobené, nasvícené světýlky, ze stánků voněly svařáky a pro mě to bylo to pravé navození vánoc. Vážně se mi to tam moc líbilo.
Kolem šesté jsme se dostali přímo na náměstí kde se mělo vše odehrát. Prošli jsme si pár stánků co tam bylo, dali jsme si svařák a v půl sedmé, kdy se většina lidí, co se na náměstí nacházela a že jich bylo opravdu hodně, jsem si šli stoupnout k hlavní cestě.
Celá ta akce se měla zahájit v sedm hodin, ale jak jsem zjistila, všude je nějaké to malé spoždění, neplatí to jen pro nás Čechy. Opravdu jsem se na to těšila, protože jsem to chtěla vidět už několikrát, ale jetě jsem neměla šanci, vždycky jsem koukala jen na videa.
Stoupla jsem si dopředu před dědy, na kraj abych pěkně viděla a vážně si to užila. Nebála sjem se, proč bych taky měla, ale pěkně se to změnilo. Čerti chodili po skupinkách a každá skupinka představovala nějakou tu sektu nebo vesnici. Nevím přesně jak to napsat.
Někteří vypadali vážně ošklivě, někteří byli takový normální, ale jak postupně ty skupinky chodili bylo vidět, že někteří jsou pěkně rozverní a bylo jim jedno, že šlehání těma proutkama co nosili, popřípadě přímo košťaty bolí. To už jsem se pomalu stahovala vedle dědy, protože dostat jsem opravdu nepotřebovala. A skončilo to tak, že jsem stála až za dědem (:D)
Točila jsem video a snažila se i fotit, ale můj mobil je prostě kvalitka sám o sobě, takže z toho moc kvalitní fotky nejsou, spíše tmavé, občas rozmazené šmouhy (:D) každopádně jsem si to vážně užila a opravdu se mi to líbilo a kdo se na to chce jet podívat, jen bych mu doporučila, aby jel.
Přikládám i pár nejkvalitnějších fotek. Mám v plánu ty videa sestříhat do jednoho, tak až to budu mít, hodím někam odkaz, pro případ, že by se chtěl nekdo podívat (:))